در پی تفاهم نامه یک میلیارد یورویی در سفر رییس جمهور چین به ایران: فرماندار خواستار کمک نمایندگان شهرستان برای به نتیجه رسیدن پتروشیمی نیشابور شد

 
فرماندار نیشابور با تبیین اقدامات صورت گرفته در خصوص احداث پتروشیمی نیشابورگفت: شرکت پتروشیمی نیشابور نقدا سرمایه ۱۵۲میلیارد تومانی خود را به حساب بانک واریز کرده وتأسیس شده که یک میلیارد و۲۸۶میلیون یورو سرمایه گذاری فاینانس چین درایجاد این پتروشیمی محسوب می شود و درسفر رئیس جمهور چین به ایران امضا شد.

25به گزارش روابط عمومی فرمانداری، غلامحسین مظفری با بیان این که در حال حاضر پتروشیمی‌ها اغلب واگذار شده‌اند و خصوصی هستند؛ افزود: بخش خصوصی قیمت را بر اساس میل بخش‌های حاکمیتی تعیین نمی‌کند و به هر قیمتی در هر بازاری که میل داشته باشند و صرفه‌ بیشتری برای آنها داشته باشد محصولات پتروشیمی را می‌فروشند.

وی رونق صادرات فرآورده های نفتی درکشور را منوط به سرمایه گذاری در این صنعت دانست و افز.د: با افزایش سرمایه‌گذاری و فعالیت در بخش‌های بالا دستی «صنعت نفت» این رونق افزایش می یابد.

وی ادامه داد: تمرکززدایی از مشهد و انتقال پروژه‌ ها به نیشابور سبب رونق این شهرستان خواهد شد. به ویژه آن که نیشابور خط لوله دارد و فرآورده از طریق خط لوله قابل انتقال است و این هم به نفع سرمایه‌گذار است و هم باعث اشتغال جوانان خواهدشد.

رئیس ستاد اقتصادمقاومتی نیشابور آینده اقتصادی این شهر را روشن تصویر کرد و خطاب به مدیران تأکید کرد: باید برآیند همه‌ کارهای ما به رونق اقتصاد شهر کمک کند و اگر هر کاری جز این صورت گیرد اشتباه عمل کرده‌ایم.

مظفری استفاده از تولیدات داخل شهرستان و در مرحله بعد  داخل کشور را ضروری توصیف کرد و افزود:  برخی پروژه‌ های عظیم در شهرستان در حال آغاز است که یک نمونه آن پتروشیمی نیشابور است که با سفر رئیس‌جمهور چین به ایران اقدامات اولیه آن آغازشده است و از همین‌جا از نمایندگان مردم نیشابور در دور دهم می‌خواهم تا به بهره‌برداری رسیدن از این ظرفیت ایجاد شده به ما کمک کنند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.