پیام تلفنی یکی از شهروندان و انتقاد وی از وضع پنبه کاران

درج پیام تلفنی یکی از شهروندان و انتقاد وی از وضع پنبه کاران و نیز یکی از نمایندگان مجلس؛واکنش شهروند دیگری را در دفاع از آقای نماینده سبب شد. خیام نامه با هدف روشن شدن بیشتر موضوع توضیح سومی را که در این خصوص ارسال شده درج می نماید. امید آن که پایان این مناظره ی غیر حضوری باشد:

با سلام و عرض ادب به مسئولین و سردبیر محترم خیام نامه از این که تمام خبرها و اتفاقاتی در سطح شهرستان را رخ می دهد به این وضوح منعکس می کنید بسیار ممنون و سپاسگزارم. خواستم مطلبی را به عرض برسانم که در نشریه شما در شماره های ۲۲۷ و ۲۲۸ چاپ شده. امیدوارم که لطف کنید و چاپ نمایید.

در نشریه خیام نامه در شماره ۲۲۷ از قول شخصی به نام … از روستای گلقندشت نوشته بودید که وضعیت پنبه که زراعت اول بیش از ۵۰ روستای بخش میان جلگه و شهر عشق آباد می باشد بسیار اسفناک و در وضعیت بحرانی می باشد و آقای سبحانی نیا که زادگاهش از همین بخش می باشد هیچ کاری برای این گروه عظیم که نزدیک به ۱۵ هزار خانوار هستند نکرده است.

بسیار خوشحال شدیم که فردی پیدا شده و صدای ما کشاورزان را از طریق نشریه شما به گوش ایشان برساند.

ولی در نشریه شماره ۲۲۸ خیام نامه یکی از کشاورزان به نام …. از روستای گلقندشت که خودش کشاورز و پنبه کار نیز می باشد تمام حرف هایی که دوست عزیزمان در شماره قبل ترش زده بود را کذب دانست و به دفاع از آقای سبحانی نیا پرداخت. سردبیر محترم و همشهریان عزیز شاید شما خبر نداشته باشید ولی این آقا بهتر از هر کسی می داند که کشاورزان این منطقه به خاطر بی توجهی و بی برنامگی مسئولین به خاک سیاه نشسته اند مردم این منطقه که کشت اولشان پنبه است، هنوز به خاطر قیمت پایین نتوانسته اند بعد از شش ماه که از فصل برداشت می گذرد محصول خود را بفروشند. بسیاری از تجار و صنعتگران که به این محصول وابسته اند ورشکسته شده اند، به خاطر اینکه پنبه را خریده اند و به علت وضعیت بد بازار روی دستشان مانده و دولت به جای حمایت از این قشر زحمت کش روز به روز واردات پنبه را بیشتر می کند.

یک کیلو پنبه ما کشاورزان را ۲۲۰۰تومان دولت نرخ داده که حدوداً با احتساب بذر، کود، تراکتور، سم و مالیات مبلغ ۱۳۰۰تومان به ازای هر کیلو کسر می گردد و در آخر هر کیلو ۹۰۰تومان باقی می ماند. که آن را هم اگر بخرند پنج تا ده درصد آفت می زنند آیا با این وضعیت واقعاً مقرون به صرفه است.

اینجانب هم کشاورز و هم کارمند هستم و بهتر از هر کسی می دانم که این قشر زحمتکش با چه مشکلاتی روبرو هستند. آقای … شما که محصول سال گذشته ات روی دستت مانده چرا حرف حق را کذب می دانی و به دفاع از ایشان و امثال ایشان که فقط به فکر خودشان هستند می پردازید. واقعاً که ایشان و امثالهم فقط موقع انتخابات خودی نشان می دهند و بعد که راهی مجلس می شوند انگار که نه انگار! شاید بانزدیک شدن به انتخابات مجلس ،ایشان و امثال ایشانبا شنیدن این حرف ها؛ که اگر وقت داشته باشند بخوانند؛ تلنگری و زنگ خطری باشد که به ناله و داد این مردم زحمتکش برسند یادر دور آینده مجلس باید صندلی خالی خود را در مجلس به وضوح ببیند.

آقای … شما هم به خاطر مراعات برخی مطالب که از قول شما نسبت به ایشان نوشته اند حرف حق را کذب می دانید والا خوب می دانید که ایشان با رای همین مردم بر مسند نشسته اند. اینجانب قصد کوبیدن شخص و اشخاصی را ندارم و هیچ گونه ادعایی هم ندارم و فقط از جهت روشن شدن و آگاه کردن مردم و افکار عمومی این چند خط را نوشتم، اگر اقای … منکر حرف های آن شخص محترم در نشریه شماره ۲۲۷ نمی شد بنده هم این ها را نمی نوشتم.

قبلا از سردبیر نشریه خیام نامه ممنون و سپاسگزارم

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.