پهلوانی از جنس مردم

پهلوانی از جنس مردم

اسمش فضل اله .معرفت دارد .بیشتر از آنها که دم می زنند .شهرتش به اندازه ای است که لرزه بر اندام بزرگترین کشتی گیران جهان می اندازد.از غیرتش همان بس که به خاطر کشورش دوبار از قهرمانی جهان گذشت وباکشتی گیر اسراییل روی تشک نرفت .وفاداری اش که دیگر غیر قابل وصف است. و با تمام نا مهربانی هایی که چندین سال است بر او روا داشته اند ،باز هم ورد زبانش همچنان» نیشابور» است.

او که هم اکنون با حمایت علاقه مندان به ورزش . همشهریان خودش را یاری می دهد. مهربان است و قوی. دل سوز است و افتاده. صحبت هایش به دل می نشیند چون از دلش بر می آید. در اوج قدرت ،زمین خورده ی یتیمان وستم دیدگان است ، ولی با همان قدرت مانع ظالم.

معلمی را به معنای واقعی دارداز همه چیز مایه می گذارد تا یاور ورزش زاد بومش باشد و افتخار و شهرت او خدمت صادقانه ۳۰ساله در شغل معلمی است، هم اکنون پیشکسوتی دلسوز برای نوجوانان و جوانان و دوست داران ورزش است که آنها نیز افتخار آفرینان شهرش باشند.

او معلم مردانگی، ادب و شجاعت است، او اکنون معلم انسان سازی است .حال اگر کسانی پیدا شوند که با کور رنگی هایشان وصله ای به او می زنند جای بسی تاسف دارد.

نام آورتر از خیلی هاست ولی نامی از خود نمی برد .دلیرتر از خیلی ها ولی زمین خورده بچه یتیم است و دست گیر او.چند سالی است که نامهربانی هایی با او می شود ولی خم به ابرو نمی آورده در بدترین شرایط به کارش ادامه می دهد.دوست ندارد او را بزرگ کنند ولی از بزرگی اش هم کم نشد، او که سکوتش حرفهای زیادی دارد.

روی سخنم با دوستانی است که دینی به این عزیز دارند ،هرچند اوشکوه نمی کند. سال قبل که از مسابقات کشتی پیش کسوتان برگشت استقبال گرمی از او کردند و در مراسم به ایشان هدیه هایی وعده دادند. این هدیه ی لفافه دار   می تواند اکنون بعد از یک سال کمی از مشکلاتش را رفع کنند هرچند او دست از زانوی خود می گیرد ولی عزیزان ورزش دوست و ورزشکار و دیگر عزیزان شما آن روز لطف کردید و گفتید یک سکه و… الوعده وفا. وبه گفته ی لسان الغیب: وعده از حد بشدو ما نه دو دیدیم و نه یک.

فضل اله دهنوی هم اکنون آماده می شود تا به مسابقات یونان برود پس دست او را بگیریم تا ما هم دین خود را به جامعه ی ورزشی مان ادا کرده باشیم

.به امید قهرمانی مجدد پهلوان فضل اله دهنوی در مسابقات پیش کسوتان یونان و همراهی بیشتر ما مسئولین.

۰بزرگان-کارخانه دارها-ورزش دوستان و ورزشکاران با کمک ورزش بسیاری از مشکلات جوانان ما کم می شود .

فضل اله دهنوی آن قدر مرد است و همت دارد که دست از زانوی خودش بگیرد ولی چون رفتن به مسابقات خرج تمام و کمال به عهده خود ورزشکار است گاهی برایش مشکل می شود و شایسته است در این واپسین روزهایک گام مانده به رفتن پهلوان شهر به مسابقات جهانی یونان ،دوستان و همراهان یاریگرش باشند تا چون گذشته با فکری آسوده و دستی پر به نیشابور بازگردد. چنین باد.

سید مسعود موسوی تبار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.