پنجمین ایران  گردی دوچرخه سوار نیشابوری

26ایمان صانعی، دوچرخه سوار نیشابوری رکاب زنی  فرهنگی و  زیست محیطی خود را با پیام کتاب تا سیمرغ و درختان برای زمین و زمین برای زندگی حرکت خود را در مسیر استان های زاگرس نشین آغاز کرد.

صانعی گفت: با دیداری که با مسئولین داشتم پیشنهاد شد که در کنار پیام محیط زیستی این حرکت بتوانیم پایتختی  کتاب ایران را با شعار کتاب تا سیمرغ به دیگر شهر ها معرفی کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت آینده زیست‌محیطی جهان، گفت: در حال حاضر همه به دنبال بهبود شرایط زیستی و بهبود محیط زیست هستند.وی ادامه داد: به طور قطع نگرش و شیوه زندگی افراد در حفظ و نابودی محیط زیست تاثیر زیادی دارد.

وی در مورد مسیر رکاب زنی خود گفت:این حرکت را  از استان کردستان اغاز کرده و استان های کرمانشاه، لرستان، چهار محال و بختیاری را طی می کنم و اصفهان مسیر پایانی رکاب زنی خواهد بود.وی ادامه داد: این سفر از ۱۵ اردیبهشت اغاز شده و به مدت ۲۰ روز ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به علاقه خود به دوچرخه سواری ابراز امیدواری کرد:  امیدوارم این حرکت باعث فرهنگ سازی استفاده از دوچرخه شود

صانعی با بیان اینکه تمام هزینه های این سفر را به صورت شخصی پرداخت کردم افزود:چند بار برای حمایت به مسئولین مراجعه کردم و فقط هزینه های چاپ بنر را تقبل میکردند در صورتی  که  اسکان و خوراک اصلی ترین هزینه های این برنامه است.

وی در پایان  با بیان اینکه چهار برنامه رکاب زنی را در کل کشور انجام داده گفت:در گذشته به شهرهایی که رکاب زنی می کردم نیشابور را به خوبی نمی شناختند اما در این رکاب زنی به هر شهری که سفر می کنم هم مردم و هم مسئولین، نیشابور را به خوبی می شناختند که این امر باعث خوشحالی من شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.