پلیس به دنبال هوشمندسازی به جای قدرت سخت

فرمانده انتظامی نیشابور در جمع نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و اعضای شورای تامین شهرستان گفت: تقویت سیستم هوشمند سازی کمک به پیشگیری از جرم است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ بیات مختاری در جلسه تعاملی با نمایندگان مردم در مجلس و اعضای شورای تامین شهرستان در محل ستاد انتظامی با تقدیر از حمایت  های دستگاه قضایی و سیاسی و هم چنین نمایندگان پرتلاش شهرستان افزود: پلیس قصد دارد قدرت هوشمند را جایگزین قدرت سخت نماید.

وی خاطر نشان کرد: تقویت سیستم هوشمند سازی کمک به پیشگیری از جرم است  و قطعا افزایش  کیفیت و تسریع در ارائه خدمات، کشف به موقع و علمی جرایم به ویژه جرایمی که موجب تشویش اذهان و نگرانی عمومی خواهد شد، از دیگر نتایج این طرح خواهد بود .

بیات مختاری  یکی ازدیگر از اولویت های خود را شتاب بخشیدن  به سوی هوشمند کردن پیشگیری از جرم اعلام کرد و تاکید کرد: توسعه سیستم هشدارهای الکترونیکی، عملیاتی کردن ظرفیت‌های قانونی و از همه مهم تر آماده کردن زیر ساخت های لازم برای تحقق این هدف از جمله برنامه های دیگر پلیس  است .

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به فرمایش حضرت امام (ره) که فرمود: «تامین امنیت کشور از بزرگترین کارهای ارزشمندی است که همه ی کشور به آن مکلف هستند»، تصریح کرد: امنیت یک نیاز عمومی و تولید آن مستلزم مشارکت همگانی است که در این صورت امنیت پایدار خواهد شد، چرا که متکی بر مردم خواهد بود.

هاجر چنارانی نماینده مردم در مجلس نیز با ابراز رضایت از خلاقیت و ایده هوشمند سازی شهرستان توسط پلیس نیشابور گفت : امنیت یک مقوله چند بعدی است که در قرآن و روایات بسیاری به این موضوع اساسی پرداخته شده است.

وی با اشاره به موقعیت خاص نیشابور در ادامه افزود: همدلی، اتحاد و تلاش عملی رمز پیشرفت و امنیت است و همه نهادها و اقشار مردم باید پلیس را در تحقق خواسته هایش که همان تامین نظم و امنیت و در مجموع  تقویت احساس امنیت است کمک نمایند.

در این جلسه گرمابی نماینده دیگر شهرستان در مجلس نیز گفت: پیشگیری هوشمند، نگاهی نو و حاکی از دلسوزی و دغدغه پلیس شهرستان است که خوشبختانه شورای تامین نیشابور نیز همین نگرش را داراست.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.