پدیده تازه در زبرخان: شهرداران «رفت و آمدی»

تدبیر شهر، تابع تدبیر «منزل»

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس نسبت به حضور شهرداران رفت و آمدی در بخش زبرخان نیشابور واکنش نشان داد و گفت: اگر نصیحت کارگر نیفتد مجبور هستیم به روش‌های دیگر آنها را مجاب کنیم در بخش حضور داشته باشند.

هفته گذشته خبرگزاری تسنیم، در گزارشی به وجود حضور مدیرانی در بخش زبرخان پرداخت که آن ها را اصطلاحا «مدیر سرویسی» خواند. واژه ای که یادآور پدیده مدیران پروازی است که حاضر به اقامت خود و خانواده شان در شهر محل ماموریت شان نیستند و با سرویس دهی با خودرو از جیب بیت المال، میان محل ماموریت خود   در بخش زبرخان این شهرستان و شهر محل سکونت خود در رفت و آمدند.

در پی این گزارش، نماینده مردم نیشابور و فیروزه به این موضوع واکنش نشان داد و  در پاسخ به سوال خبرگزاری مذکور گفت: تعدادی از این مدیران علیرغم این که جایگاه مهمی در بخش دارند در بخش ساکن نیستند و عمدتا به مشهد رفت و آمد می کنند. این رفت و آمد آنها، عاملی منفی در کارآیی و پتانسیل کاری شان است، توصیه اکید کرده ایم که این دسته از مدیران در بخش زبرخان ساکن باشند، اما اگر نصیحت کارگر نیفتد مجبور هستیم به روش‌های دیگر آنها را مجاب کنیم در بخش زبرخان حضور داشته باشند.

گرمابی با بیان این که در حقیقت در مورد برخی از این مدیران، به نظر می‌رسد این کار غیرقانونی نیست، افزود: ولی در مورد همان ها هم قطعا بهتر و پذیرفته ‌تر این است که مدیران در بخش ساکن باشند.

گرمابی خاطرنشان کرد: اصولا مدیران هر قسمتی در صورتی که در محل خدمت سکونت داشته باشند، کارآیی و راندمان بالاتری دارند زیرا انرژی صرف رفت و آمد نمی‌شود و مشکلات را بهتر حس می‌کنند و برای حل آنها، دنبال راه چاره هستند.

علاوه بر این دسته از مدیران، گفته می شود دو تن از شهرداران شهرهای زبرخان نیز در شهر محل ماموریت خود سکونت دائم ندارند. این درحالی است که رفت و آمد شهرداران و عدم حضور دائم آن ها در شهر محل ماموریت، خلاف قانون است.

حمید گرمابی با بیان این که این که قانون در مورد شهرداران، تاکید دارد که باید در محل خدمت خود حضور داشته باشند، اما گویا دو تن از شهرداران زبرخان در بخش ساکن نیستند، افزود: براساس قانون شهرداران باید حتما در منطقه حضور داشته باشند؛ در یک ماه اخیر و از جمله در جریان بارندگی های بهاری، شاهد بودیم که مشکلات مختلفی ممکن است روز و شب و خارج از وقت اداری رخ می دهد و نیاز به حضور شهردار است و در این مورد تذکر لازم به شهرداران داده خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.