پای نیشابور به تهران کشیده شد

به قونیه بکشانیم پای تهران را

خانه هنرمندان ایران در تهران میزبان رونمایی از کتاب یک روزنامه نگار، حقوقدان و شاعر نیشابوری بود.

به گزارش خبرنگار خیام نامه، از تهران آیین رونمایی از مجموعه غزل «به قونیه بکشانیم پای تهران را«، اثر سعید رضادوست، فعال رسانه ای و از نویسندگان «خیام نامه» دوشنبه شب گذشته در خانه ی هنرمندان ایران در تهران برگزار شد.

این برنامه که با حضور گرم هنرمندان عرصه های مختلف و مشتاقان اندیشه و ادبیّات اجرایی شده بود در تالار شهناز خانه ی هنرمندان ایران ، با سخنرانی هادی خورشاهیان؛ شاعر و منتقد ادبی و دکتر محسن محبّی؛ حقوق دان و رئیس مرکز خدمات حقوقی بین المللی ریاست جمهوری ادامه یافت.

خورشاهیان، سعید رضادوست را ادامه دهنده ی مکتب خراسان و از ثمرات شعر شهود دانست و افزود که مدت هاست که منتظر چاپ هیچ مجموعه ی شعری نبوده امّا انتشار این کتاب را انتظار می کشیده است.

وی گفت نباید سعید رضادوست را منحصراً شاعر بنامیم. او می اندیشد و بر مبنای شعور و شهود و دریافت هایش شعر می سراید.

دکتر محبّی،  رئیس مرکز خدمات حقوقی بین المللی ریاست جمهوری، دیگر سخنران این برنامه بود.

محبی  نیز با تأکید بر لزوم پیوند دو حوزه ی ادبیّات و حقوق، رضادوست را فردی توانمند در این حوزه دانسته و مجموعه ی حاضر را نشانه ای برای اثبات حرف خویش قلمداد کرد.

این برنامه با دو اجرای موسیقی توسّط وحید رضادوست (تکنوازی تار) و بشیر مسلمی (تکنوازی سنتور) و تک خوانی حسین رضا اسدی پایان یافت.

حاشیه ها :

۱- حضور برخی چهره های ملّی همچون احسان شریعتی، الیاس حضرتی (مدیر مسؤول روزنامه اعتماد و نماینده ی سابق مجلس)، آذر منصوری (عضو کمیته ی مرکزی حزب اتّحاد ملّت ایران) و دکتر داداشیان (معاون دکتر عارف و مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان) جذّابیّت برنامه را بیشتر کرده بود.

۲- فرماندار نیشابور هم که برای ماموریتی اداری به پایتخت سفر کرده بود، در این برنامه حضور یافت تا علاقه اش به حضور در هر محفلی که در آن نام نیشابور زنده باشد را بار دیگر نشان دهد.

۳- گفت و گوی الیاس حضرتی با مظفّری (فرماندار ویژه شهرستان نیشابور) مبنی بر این که در این ساعات از روز به دلیل چاپ روزنامه ی اعتماد باید در محل کار باشد و تنها به احترام شاعر ِ حقوق دان این مجموعه در برنامه حضور یافته، صمیمیّت مراسم را بیشتر کرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.