پانصد کودک نیشابوری در روز جهانی کودک با محیط زیست هم پیمان شدند

پانصد کودک نیشابوری در روز جهانی کودک با محیط زیست هم پیمان شدند

روابط عمومی حفاظت محیط زیست خراسان رضوی/ به مناسبت هفته کودک و محیط زیست کودکان ۸۰مرکز پیش دبستانی و مهد کودک نیشابور با تجمع در باغ ملی این شهرستان و مقابل شورای اسلامی شهر این روز را گرامی داشتند.

طی این مراسم که با مشارکت ادارات حفاظت محیط زیست ، بهزیستی ، شرکت آب و فاضلاب شهری ، شورای اسلامی شهر ، سازمان مدیریت پسماند و شهرداری نیشابور برگزار شد برنامه های متنوعی همچون شعر و سرود کودکانه و نمایش زیست محیطی اجرا شد و کودکان برای حفاظت از محیط زیست هم پیمان شدند و جوایزی نیز به شرکت کنندگان در این مراسم از سوی حفاظت محیط زیست اهدا شد.

نوربخش رئیس حفاظت محیط نیشابور در این مراسم طی سخنانی با اشاره به اصل پنجاهم قانون اساسی جمهوری اسلامی گفت: حفاظت از محیط زیست نیازمند فرهنگ سازی دراین زمینه است که بایستی ازآموزشهای پایه آغاز شود.

وی ازمدیران ومربیان مهد ها ومراکز پیش دبستانی تقاضا کرد درکنار سایربرنامه های آموزشی، بصورت ویژه آموزشهای زیست محیطی رامدنظرقراردهند و کودکان را به حفاظت از محیط زیست برای دستیابی به یک دنیای سالمتر و زیباتر فراخوان کنند .

گفتنی است به مناسبت هفته کودک دربین مهد ها و مراکز پیش دبستانی نیشابور مسابقه نقاشی با موضوع حفظ محیط زیست با تاکید بر صرفه جویی در مصرف آب و خطر خشکسالی برگزارمی شود .

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.