پاسخ رئیس شورای شهر به شایعه «حقوق دریافتی» اعضای شورا:

پاسخ رئیس شورای شهر به شایعه «حقوق دریافتی» اعضای شورا:

فقط ۳۶۰ میلیون تومان گرفته ایم

در پی اظهارات گوناگونی که از سوی شهروندان در مورد دریافتی ماهانه اعضای شورای شهر به ویژه در شبکه های اجتماعی صورت گرفت، رئیس شورای شهر نیشابور به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: «حق جلسه»ی اعضای شورای شهر نیشابور بر اساس قوانین پرداخت شده است.

چند روز گذشته در فضاهای مجازی شایعاتی مبنی بر اینکه اعضای شورای شهر نیشابور در سال گذشته ۶۳۰ میلیون تومان حقوق گرفته‌اند، منتشر شد و این شایعه به صورت گسترده افکار عمومی مردم را به خود جلب کرد.

این موضوع واکنش رییس شورای شهر نیشابور را در پی داشت، که در گفت و گویی با خبرگزاری فارس عنوان کرد: حق‌ جلسه اعضای شورای شهر نیشابور بر اساس قوانین پرداخت شده است

محمد صالح‌آبادی اظهار داشت: متاسفانه چند روز گذشته در فضاهای مجازی شایعاتی مبنی بر اینکه اعضای شورای شهر نیشابور در سال گذشته ۶۳۰ میلیون تومان حقوق گرفته‌اند، منتشر شد و این شایعه به صورت گسترده افکار عمومی مردم را به خود جلب کرد.

وی ادامه داد: تمام سخنانی که در مورد حقوق اعضای شورای شهر نیشابور مطرح می‌شود دروغ و کذب است و مبلغ ۶۳۰ میلیون تومانی که مطرح شده، کل بودجه سال گذشته شورای شهر نیشابور بوده که از این پول باید هزینه‌های پرسنل، خرید کتاب، حق جلسه اعضا و حمایت از فعالیت‌های فرهنگی سطح شهر و موارد متعدد دیگر پرداخت شود.

رئیس شورای شهر نیشابور با بیان این مطلب که حقوق اعضای شورای شهر بر اساس مصوبه دولت تعیین شده است، گفت: ما در شورای شهر حقوق نمی‌گیریم فقط اعضا حق جلسه دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: حق جلسه شورای شهر نیشابور بر اساس قوانین پرداخت شده و اعضای شورای شهر نیشابور ماهانه دو و نیم میلیون تومان حقوق می‌گیرند.

رئیس شورای شهر نیشابور با بیان اینکه شورا به عنوان پارلمان محلی و غیر سیاسی، برخاسته از رأی مردم است، افزود: امیدورایم با قانونگذاری مناسب و با استفاده از تجربه‌های دوره‌های قبل مسیر مدیریت شوراها بر مسائل شهری تسهیل شود.

گفتنی است که خود موضوع نحوه صرف بودجه شورا هم، که صالح آبادی آن را ۶۳۰ میلیون تومان اعلام کرده، مورد انتقاد برخی شهروندان و نیز تعدادی از اعضای شورا قرار گرفته که از سو استفاده های تبلیغاتی و عدم هزینه صحیح و با برنامه این بودجه انتقاد کرده اند. خیام نامه پیش از این گزارش هایی را در این زمینه به اطلاع شهروندان رسانده است.

حال اگر گفته های رییس شورا را مبنا قرار دهیم می توان با محاسبه ای ساده دریافت که اعضای شوری شهر، جمعا در سال گذشته دست کم ۳۶۰ میلیون تومان برای حق الجلسات خود دریافت کرده اند و به این ترتیب بیش از نیمی از بودجه شورا صرف حقوق پرداختی به اعضا شده است.

گفتنی است بر اساس قانون، خدمت در شورای شهر افتخاری بوده و عضویت شورا شغل محسوب نمی شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.