یک میلیارد تومان تا راه اندازی اتاق عمل قلب باز در نیشابور

سرپرست علوم پزشکی خواستار کمک همشهریان شد

 

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: تجهیز اتاق عمل جراحی قلب باز بیمارستان ۲۲ بهمن این شهرستان یک میلیارد تومان نیاز دارد.

به گزارش فارس محسن عظیمینژاد در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: احداث ساختمان اتاق عمل مذکور بههمراه بخش آنژیوگرافی توسط همشهری نیکوکارمان، محمدمهدی شفیعی در زمستان سال ۹۳ آغاز شد که با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی تحویل دولت شده است.

دکتر عظیمی نژاد افزود: همزمان با پیشرفت عملیات ساختمانی رایزنی و پیگیری برای تامین تجهیزات مورد نیاز آن با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آغاز شد و خوشبختانه موفق شدیم در قدم اول، دستگاه اصلی آنژیوگرافی را در تابستان ۹۵ به ارزش ۳ میلیارد تومان از وزارت بهداشت بگیریم.

دبیر کارگروه بهداشت و درمان نیشابور با اشاره به اعزام پرسنل مورد نیاز این بخش به مشهد برای فراگیری آموزش کار با دستگاه، خاطرنشان کرد: با دریافت سایر تجهیزات مورد نیاز، این بخش در سفر معاون کل وزارت بهداشت در بهمن ۹۵ راهاندازی شد و در عمل حدود ۴٫۵ میلیارد تومان از وزارت بهداشت در مقابل پولی که خیر محترممان هزینه کرد تجهیزات و امکانات گرفته شد.

عظیمینژاد یادآور شد: بر اساس آمار تاکنون هر ماه به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ نفر که علایم سکته قلبی داشتهاند در این بخش از امکانات تشخیصی آن بهرهمند میشوند و این به این معنی است که در هر ماه برای این تعداد افراد وضعیت رگهای قلبشان مشخص شده است که قبلا برای انجام این کار همشهریهای ما به مشهد یا سبزوار میرفتند ولی این پایان کار نیست.

وی توضیح داد: برای این که بتوانیم رگهای مسدود یا تنگشده بیماران را با روش آنژیوپلاستی باز یا درمان کنیم (البته فوق تخصصهای متبحر مثل آقایان دکتر دهقان و دکتر وثوق و وسایل این کار در شهر وجود دارد) باید اتاق عمل جراحی قلب باز هم در کنار آن فعال شود. چرا که  این اتاق عمل برای نجات جان بیماری که احتمالا در حین انجام آنژیوپلاستی دچار مشکل شود و نیاز به جراحی قلب باز پیدا کند، ضروری است.

 

وی با بیان این که امیدوارم خداوند به همه نیکوکاران و نوعدوستان اجر و پاداش بیحساب عنایت کند، اضافه کرد: لیست تجهیزات مورد نیاز را منتشر میکنیم تا مردم به تناسب وسع مالی که دارند کمک کنند تا این کمبود نیز برطرف شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.