یک عامل موثر در کنترل بسیاری از سرطان ها

 رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: با داشتن برنامه غربالگری به منظور تشخیص زودرس بیماری هایی چون سرطان پستان و دهانه رحم میتوان از گسترش آنها جلوگیری و بیماریها را درمان کرد و همچنین با تشخیص به موقع می توان از بروز بسیاری از ناهنجاری‌ ها و بیماری‌ های دوران جنینی جلوگیری کرد.

دکتر محسن عظیمی نژاد در مراسم گرامیداشت روز ماما در محل بیمارستان حکیم اظهار داشت: با تشخیص به موقع می توان از بروز بسیاری از سرطانها بویژه سرطان پستان، سرطان دهانه رحم و همچنین تعداد زیادی از ناهنجاری‌ ها و بیماری‌ های دوران جنینی جلوگیری کرد و هزینه‌ های درمان بعدی این بیماران را حذف کرد.

وی با اشاره به پروژه ساخت مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین اظهار داشت: در این مرکز، در سه حوزه خاص و تخصصی کار خواهد شد و ایجاد این مرکز با استفاده از فاکتورهایی نظیر جمعیت تحت پوشش، امنیت جغرافیای و سیاسی و… صورت گرفته که با آینده نگری جای کار بیشتری خواهد داشت و باعث اشتیاق مراکز علمی جهانی برای کار در این حوزه خواهد بود.

وی بیان داشت: در این مرکز سه هدف اصلی دنبال می شود کمک به درمان زوجین نابارور ، تشخیص زودهنگام سرطان پستان، سرطان دهانه رحم در خانم ها و برنامه تشخیصی پیش از تولد و پس از تواد برای جلوگیری از تولد نوزادان دارای ناهنجاریهای مادرزدای.

عظیمی نژاد با اشاره به این مطلب که سالیانه حدود ۳۰ هزار نوزاد دارای معلولیت و ناهنجاری در کشور بدنیا می آید گفت: مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین شمس شرق میتواند نقش محوری در کاهش این آمار داشته باشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.