یک روحانی در همایش سلامت خانواده: مردان فعال در شبکه های مجازی تمایل به ارتباط با همسرانشان ندارند!

 

یک استاد حوزه و دانشگاه در همایش «همه مسئولیم؛ سلامت نهاد خانواده و زنان» با بیان این که آمار طلاق در خراسان رضوی نگران کننده است، اظهارداشت: از هر سه ازدواج  در خراسان رضوی یکی به طلاق ختم می شود که  باید نسبت به فرهنگ سازیِ انتخاب درست کار کرد و انتخاب دقیق و ازدواج آسان را در جامعه نهادینه نمود.

محمد مهدی عباسی آغوی در این همایش که توسط بسیج جامعه زنان سپاه و با همکاری دفترامور بانوان فرمانداری نیشابور در تکیه ابوالفضلی نیشابور برگزار شد، ادعا کرد: یک چهارم مردانی که در شبکه های مجازی فعالیت می کنند تمایلی به ارتباط با همسران شان ندارند

وی بدون اشاره به منابع تحقیقات خود، افزود: تحقیقات نشان می دهد آن قسمتی از مغز که درگیر فضای مجازی می شود دقیقا همان قسمتی است که در ارتباط با همسر فعال است. وقتی در شبکه های مجازی اغنا شد دیگر تمایلی به زیبائی های خدادادی همسرش ندارد.

عباسی بابیان اینکه باید همانند رسول الله کار امر به معروف را از خانواده شروع و به جامعه ختم کنیم عنوان داشت: امر به معروف و نهی از منکر علاوه براینکه وظیفه همه گانی است باید یک قشرخاصی نیز در جامعه مسئولیت این امر را بپذیرند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد:امر به معروف کار سختی است چون با روحیات مختلف مردم  سرکار داریم.

وی تاکیدکرد: اگر ارتباط درست برقرار شود اثرگذاری امر به معروف بیشتر است، مخاطب شناسی دراین کارمهم است برخی راباید توجه کرد و برخی را باید بی توجهی کرد.

این همایش درهفته گرامیداشت امر به معروف و نهی ازمنکر با شعار همه مسئولیم درحمایت از امر به معروف و نهی از منکر برگزارشد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.