یادگاری دیگری از خانواده فرحبخشی ها مرکز سلامت سالمندی نیشابور افتتاح شد

 

1خانواده فرحبخشی با سخاوت تمام طبقه زیرین مسجد فرحبخشی ها را برای توسعه امور تحقیقاتی سلامت سالمندان شهرستان در اختیار دانشکده قرار دادند و ما نیز با اختصاص یک میلیارد ریال اعتبار این فضا را آماده بهره برداری کرده ایم.

این سخنان رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در مراسم گشایش مرکز سلامت سالمندی نیشابور است.

به این ترتیب گام اول مرکز مطالعات کوهورت سلامت سالمندی نیشابور در محل طبقه هم کف مسجد و حسینیه قائم (فرحبخشی) افتتاح شد.

دکتر محسن عظیمی‌نژاد در آیین گشایش این مرکز گفت: کار درمانی مردم منطقه در این مرکز از امروز آغاز شد و مرحله اول مطالعات کوهورت از ابتدای مردادماه انجام می‌شود.

وی یادآور شد: نخستین مرکز مطالعات کوهورت جهان در شهر پنج هزار نفری فرامینکهام آمریکا در سال ۱۹۴۸ شروع به کار کرد و براساس انتقال تجربیات و مطالعات آن، مراکز تحقیقاتی دیگر در سایر نقاط جهان راه‌اندازی و مشغول به کار شدند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با اشاره به این که مرکز نیشابور نخستین در شرق کشور به شمار می‌‌رود، اظهار کرد: برنامه عملیاتی تحقیقاتی از مردادماه شروع و  هشت هزار نفر افراد سالمند بالای ۵۰ سال در این مرکز ثبت ‌نام و ویزیت می‌شوند.

عظیمی‌نژاد با اشاره به این که خود او در مقطع دبیرستان، دانش‌آموز درس زیست‌شناسی حاج عباسعلی فرحبخشی بوده است از تلاش‌های نیک ‌اندیشانه او در این باره و نیز تاسیس و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور تقدیر کرد.

در این برنامه، عباس شیبانی معاون برنامه‌ ریزی فرماندار نیشابور لوح تقدیر دکتر سیدرضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را تقدیم عباسعلی فرحبخشی رئیس هیئت امنای مسجد فرحبخشی‌ها کرد.

اعضای هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی، هیئت مدیره مجمع خیران سلامت، کاشفی عضو شورای اسلامی شهر، برهانی مشاور فرماندار در امور اقتصادی و هیئت امنای مسجد مذکور و جمعی از مردم در این برنامه حضور داشتند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.