وقتی آدم حسابمان نمی کنند

وقتی آدم حسابمان نمی کنند

شما در حال خواندن ستون آزاد در نشریه ی خیام نامه هستید. قرار است در اینجا از همه چیز بنویسیم و خوشحال می شویم شما هم با ما همکاری کنید. راه های ارتباط با نشریه هم که تلفن و موبایل و وایبر و ایمیل و غیره موجود است. اگر سوژه ی خوبی سراغ دارید یا درد دل و انتقادی دارید یا هر شکایتی از مسئولان دارید صاف بفرستید برای خودمان. ما چاپ می کنیم و خیالتان راحت که مسئولان محترم به دکمه ی زاپاس سرآستین چپ کت شان هم حساب نمی کنند. بارها گفتیم که روابط عمومی ادارات دولتی باید نشریات محلی را در روز اول انتشارشان بخرند و بخوانند و هرجا که انتقادی به مسئولان محترم وارد بود ببرند بگذارند روی میز مقام مربوطه تا پاسخ بدهد، اما بسیار اندک، پاسخی دریافت کرده ایم. این یعنی بی احترامی به مردم و خواسته های آنان. اگر دری به تخته بخورد و سرانجام، فرماندار تازه ای بر کرسی فرمانداری نیشابور بنشیند در نخستین خواسته ی خود از همین جا می خواهیم که تمامی روسای ادارات را وادار کنند به انتقادهای مردم که در نشریات چاپ می شود بلافاصله تا شماره ی بعدی نشریه پاسخ دهند. شوخی هم با کسی نداریم.

 

ماست پوستی!

یک چیزی که که حسابی مایه ی آزار مردم است دیدن بی عدالتی است. مثلا وقتی می بینی وانت سد معبر شهرداری بساط یک بینوای بدبختی را بار ماشین می کند و به التماس هایش گوش نمی کند و بعد چند قدم آن طرف تر می بینی در یکی از شلوغ ترین قسمت های پیاده رو خیابان امام، یک میوه فروشی جعبه هایش را یک متر و نیم به وسط پیاده رو کشانده و هیچ کس هم کاری به کارش ندارد لج ات می گیرد. یا وقتی می بینی اداره ی بهداشت، یک واحد صنفی را به دلیل رعایت نکردن مسائل بهداشتی پلمب کرده است ولی صد متر آن طرف تر در حاشیه ی خیابان اصلی، یک سوپرلبنیاتی معتبر، ماست پوستی را با پوستش گذاشته دم در و با خیال راحت می فروشد حرص ات در می آید. یا وقتی می بینی در تریبون های رسمی صحبت از آموزش و پرورش رایگان است اما بعد بچه های مدرسه را وادار می کنند که به بهانه های مختلف به مدرسه پول بدهند کفرت در می آید دیگر.

 

دیکلوفناک!

این را هم یکی از خوانندگان نشریه برایمان فرستاده است:

زندگی به سبک ایران: مرغ و سوسیس کالباس نخورید، نارنگی نخورید، لبنیات نخورید، آبلیمو صنعتی نخورید، آب معدنی نخورید، شیر نخورید، سیب رو با پوست نخورید؛ گوجه نخورید؛ اصلا هیچی نخورید؛ شهر بازی نروید، هواپیما سوار نشوید، توی تهران نفس نکشید، آنتی بیوتیک مصرف نکنید، آمپول دیکلوفناک نزنید؛ برق مصرف نکنید، آب موجود نداریم، گرم بپوشید گاز نداریم… ولی فرزند بیشتر زندگی بهتر!

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.