وعده شورا برای تغییر چهره خیابان امام و ورودی های شهر

مصوب کردن آسان است و اجرا، دشوار؛

وعده شورا برای تغییر چهره خیابان امام و ورودی های شهر

شهرداری های مناطق مستقل می شوند

افزایش نظارت ها و برخورد قاطع با سهل انگاری ناظران پروژه ها

سخنگوی شورای شهر نیشابور در کنفرانس خبری این شورا، به آخرین مصوبات شورای طی چند جلسه اخیر پرداخت و تهیه لایحه تفویظ اختیارات کامل به شهرداری های مناطق  از لحاظ درآمد و هزینه کارهای عمرانی و خدماتی طی یک ماه، رفع نقاط حادثه خیز و آبگرفتگی های سطح شهر و نیز حفاری های ایجاد شده با عنایت به فرارسیدن فصل سرما و شروع بارندگی فصلی، دیوار گذاری زمین های مخروبه، اعلام لیست پارکینگ های موجود در سطح شهر برای برنامه ریزی جهت احداث پارکینگ، معرفی و فعالیت تعدادی حسابرس داخلی جهت ممیزی اسناد قبل از هر رویداد مالی با نظر شهردار ، ساماندهی بالغ بر ۲۰۰ کیوسک در سطح شهر و نظارت بیشتر بر روند آبیاری فضای سبز را از جمله این مصوبات دانست.

حسن شاملی در ادامه گفت: با تصویب شورا، شهرداری موظف به نظارت بیشتر بر پروژه ها شد و در صورتی که سهل انگاری ناظر پروژه باعث خسارت شود، مبلغ خسارت وارده محاسبه شده و از حقوق ناظر پروژه و افراد مقصر کسر  می شود  و در صورت تکرار قصور، مسیر قانونی برای برخورد با افراد خاطی صورت می گیرد.

وی افزود: شورا همچنین قصور شهرداری و سازمان ها را در رعایت دقیق قانون کار و ارسال لیست بیمه پرسنلی که از طریق خدمات شرکتهای خصوصی و کارگران روزمزد فعالیت دارند، غیر قابل پذیرش می داند.

شاملی از برگزاری جلسه ای با حضور مسئولان میراث فرهنگی و باستان شناسان خبر داد و گفت: پیرو این جلسه بنا شد از ساخت و سازهای غیرمجاز منطقه گردشگری عطار و خیام جلوگیری به عمل آید. از سویی از این پس از دفن اموات در آرامستان های مناطق باستانی مانند منطقه گردشگری خیام و نیز شهرک اندیشه جلوگیری شود. همچنین لایحه ای از طرف شهرداری در جهت تشکیل کمیته ساماندهی این منطقه تاریخی و گردشگری و نیز تعیین مشاور جهت تهیه طرح جامع منطقه گردشگری طی سه هفته!! صورت گیرد. (لازم به ذکر است تاریخ این مصوبه ۲۷ مهر بوده است.)

وی از برنامه شهرداری برای تغییر چهره چهار ورودی شهر در زمینه فضای سبز، نورپردازی، محوطه‌سازی و امور خدماتی تا پایان سال!! خبر داد.

این عضو شورای چهارم نیشابور بیان کرد: در راستای به سازی و زیباسازی سیمای شهری حاشیه خیابان امام حد فاصل میدان امام تا میدان خیام در فاز اول، طی جلسه ای با رئیس مجمع امور صنفی مقرر گردید شهرداری ضمن تهیه طرحی مناسب، نحوه مشارکت اصناف را تعیین و لایحه مذکور را به شورا ارائه نماید تا این اقدام با مشارکت اصناف و با همکاری اتحادیه های ۴۴ گانه امور صنفی صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: این طرح در صدد یکسان سازی دیوارهای حاشیه خیابان امام، ساماندهی کف پوش ها، جداول، تابلوها، کناره چینی اطراف درختان و نورپردازی خیابان اصلی شهرمان می باشد.

سخنگوی شورای شهر ضمن اشاره به اینکه طرح ساماندهی کفپوش شهری ضلع شمالی خیابان امام ادامه دارد، بیان داشت: در راستای برنامه پیاده روسازی شهرداری، بنا شده از کف پوش ها و جداول مستعمل سالم جهت دور چینی یا حلقه چینی کلیه درخت ها استفاده گردد.

در پایان یادآور می شود: معمولا همه شوراها در ابتدای کار مصوبات خوب و قابل توجهی دارند، اما باید دید چه مقدار از این مصوبات به نتیجه لازم رسیده و در زمانی معقول اجرایی می گردد. چرا که مصوبه دادن آسان است و اجرا دشوار، مصوب کردن هزینه ای در بر ندارد ولی اجرا نیاز به اعتبار و مدیریت دارد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.