وزیر راه: نباید مکان مسکن مهر را به انبار آدم ها تبدیل کنیم

وزیر راه: نباید مکان مسکن مهر را به انبار آدم ها تبدیل کنیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: نباید مکان مسکن مهر را به انبار آدم ها تبدیل کنیم، احساس امنیت مهمترین مساله مسکن مهر است.

وی در پاسخ به این سوال که با طرح مسکن مهر مشکل مسکن یک میلیون خانوار حل شده است، اظهار کرد: آیا مسکن مهر راه حل بود؟ اگر راه حل بود که باید همه مشکلات حل شده باشد. باید دید این طرح چه مقدار تقاضای مسکن در شهرهای بزرگ را کاهش داد همچنین نباید با پول مردم و اقتصاد شوخی کرد زیرا چنین طرح هایی آثار گسترده در جامعه دارد. ۵۰ هزار میلیارد تومان پول به مسکن مهر تزریق شد آیا مسائل حل شده است؟

آخوندی افزود: کسانی که طرح هایی هم چون مسکن مهر را وارد اقتصاد کردند، مردم و تا پنج دولت آینده را دچار گرفتاری کردند که این داستان و ساده انگاری زنجیره وار است زیرا که شیر نفت معجزه نمی کند بلکه در بعضی مواقع مشکلات نیز ایجاد می کند . همچنین سکونت شهری نیاز به امکانات رفاهی و جانبی دارد که ایجاد آنها سالها به طول می انجامد.

وی تصریح کرد: با خودم شرط کرده ام که به مردم دروغ نگویم. حتما ما اشتباه داریم و باید سعی کنیم که اشتباهات را اصلاح بکنیم و آنها را تکرار نکنیم. من با ذکر اشتباه های مسکن مهرنمی خواهم زنده باد، مرده باد کنم. بلکه می خواهم دیگر این اشتباهات را تکرار نکنیم.

آخوندی در ادامه با اشاره به طرح مسکن اجتماعی وزارت راه وشهرسازی و دلیل عدم تشابه آن با مسکن مهر تصریح کرد: در مسکن اجتماعی سعی میشود به معنی اصیل مسکن که به فرهنگ و هویت افراد مربوط می شود توجه شود، همچنین آسایش، آرامش و احساس امنیت که مهمترین نکته در مسکن است مورد توجه قرار می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: مسکن اجتماعی جزئی از تامین اجتماعی است یعنی گروه مخاطبش کسانی هستند که امکان پس انداز و امکان بازپرداخت وام را ندارند بر عکس مسکن مهر که برای دهک های ۳، ۴ و ۵ است که باید اقساط وام را بپردازند در حالی که برخی از مردم امکان باز پرداخت وامها را ندارند. همچنین طرح مسکن اجتماعی توسط نهادهای حمایتی، سازمانهای مردم نهاد و شهرداری ها دنبال میشود.

آخوندی در توضیح پایانی خود در خصوص مسکن مهر تصریح کرد: یک لحظه هم پروژه مسکن مهر را زمین نمیگذاریم همچنین از لحاظ خدمات و منابع مالی پیگیر این طرح هستیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.