هنوز رای دادگاه مشخص نشده تا تغییرات در بخش ها انجام شود

معاون مدیرکل رییس اداره آموزش و پرورش نیشابور:

تخلفات در حال پیگیری است و هنوز رای دادگاه مشخص نشده تا تغییرات در بخش ها انجام شود

قوامی نژاد در مورد به کارگیری مدیر برکنارشده یکی از مناطق: من از این انتصاب خود کاملا دفاع می کنم

 

الهام صادقی/ رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان در نشستی که با خبرنگاران شهرستان نیشابور برگزار شد ، با اشاره به جذب ۱۶ هزار دانش آموز در طرح اوقات فراغت تابستانی گفت: این کار با مشارکت اداره اوقاف، فرمانداری، شهرداری و نیروهای انتظامی در حال انجام است.

قوامی نژاد در ابتدای این جلسه که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد با تشریح برنامه های خود در آموزش و پرورش نیشابور، افزود : ما سیاست های کلی خود را در قالب کلمه مخفف “ساعت” پیگیری می کنیم که حرف «س» نشان دهنده ساماندهی نیروی انسانی ، «الف» ارتقای مدیریت آموزشگاهی ، «ع» عملیاتی سازی بودجه و حرف «ت» برای دو راهبرد تمرکز زدایی و توسعه همه جانبه مشارکت ها است. به طور مثال در بخش ارتقای مدیریت آموزشگاهی امسال در ۱۳ آموزشگاه متوسطه دوره اول و دوم و ۲۰ آموزشگاه دوره ابتدایی انتخاب مدیران توسط معلمان انجام خواهد شد.

وی در همین زمینه به طرح تعالی مدیران اشاره کردو توضیح داد: در این طرح که شامل دوره های آموزشی و ارزیابی است اگر یک آموزشگاه از مجموع ۱۲۰ امتیاز ارزشیابی حداقل ۹۵ امتیاز را کسب کند مشمول مزایا می شود که از جمله این مزایا می توان به افزایش ۱۰ درصدی حقوق ثابت کلیه کارکنان آموزشگاه، هوشمندسازی ، انتخاب مدیران توسط معلمان و … اشاره کرد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار خیام نامه که نگاه آماری و کمی به مساله آموزش و پرورش ، مدیران مدارس را مجیور به تغییر نمرات امتحانی دانش آموزان برای بالا رفتن آمار قبولی می کند ، گفت : نگاه آماری به آموزش و پرورش در کل کشور وجود دارد، در کنکور سراسری امسال در کل استان ۲ نفر رتبه زیر ۱۰ داشته ایم با این حال مطبوعات خراسان از افت تحصیلی خبر می دهند. در مورد تغییر نمرات هم نمی توان مساله را رد یا تایید کرد، اما اصلاح نگاه آماری باید با شیب ملایم انجام شود، در صورت انجام اقدام ناگهانی در این زمینه وافت نمرات دانش آموزان، این مساله باعث نارضایتی خانواده ها و بازماندن دانش آموزان از قبولی رشته های مورد علاقه خود خواهد شد.

قوامی با اشاره به نتایج خوب دانش آموزان نیشابوری در کنکور سراسری امسال گفت: ۲ همایش جداگانه برای دختران و پسران در زمینه انتخاب رشته توسط مشاوران برتر در سالن تربیت برگزار شده و هم اکنون نیز ۲ مرکز مشاوره انتخاب رشته در حال فعالیت و خدمت رسانی هستند.

وی همچینین در پاسخ به سوال دیگر خیام نامه در مورد به کارگیری مدیر برکنارشده یکی از مناطق آموزش و پرورش در سمت مدیریت یک دبیرستان در نیشابور گفت: من ترجیح می دهم به جای برکنار شده از جا به جا شده استفاده کنم، بهتر است دیدگاه حذفی نداشته باشیم، به نظر من ایشان می توانند در مسئولیت جدید خود موفق باشند و من از این انتصاب خود کاملا دفاع می کنم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور همچنین در توضیح این سوال که چرا زمان سازماندهی نیروهای انسانی به تعویق افتاده است، گفت : اطلاعات ما ناقص است و با توجه به بررسی تقاضاهای بازنشستگی، نقل و انتقالات، مدیران انتخابی، زیر نرم بودن آمار برخی مدارس، تصمیم گرفتیم زمان سازماندهی را حدودا یک ماه به تعویق بیاندازیم تا اطلاعات ما در این زمینه کامل شود.

گفتنی است چندی پیش سرگروه های آموزشی نیشابور در نامه ای به قوامی نژاد ابتدای شهریور ماه را زمان مناسب سازماندهی نیروها اعلام کرده بودند امادر ابتدا آموزش و پرورش نیشابور بر انجام این مهم در هفته اول مرداد ماه پافشاری می کرد اما بعد از چندی زمان سازماندهی نیروها به زمان پیشنهادی سرگروه ها تغییر یافت.

قوامی نژاد در مورد عدم تغییر در بخش هایی که در دوره مدیریت قبلی در آموزش و پرورش نیشابور تخلفات آشکاری را مرتکب شده اند، گفت : پرونده تخلفات در دادگاه در حال پیگیری است و هنوز رای داداگاه مشخص نشده تا بر اساس آن، تغییرات در آن بخش ها انجام شود.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ادامه داد : سرانه دانش آموزی در سال های گذشته بسیار ناچیز بوده ولی در سال تحصیلی آینده این سرانه حدود ۸ برابر خواهد شد همچنین با توجه به وصول اعتبارات به میزان ۱۳۷ میلیون تومان که افزایش قابل توجهی نسبت سال گذشته داشته و با مشارکت بخش نوسازی پیشرفت خوبی در ۹ پروژه در حال اجرا خواهیم داشت و بخشی ازمشکلات فضای آموزشی مرتفع خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیشابور در پاسخ به علت تعطیلی استخر شهدای دانش آموز گفت : تعطیلی این استخر دو دلیل داشت یکی ۲۹ ایرادی بود که ناظرین شبکه بهداشت عنوان کردند و دیگری پروانه بهره برداری و مشکلات حقوقی آن بود که همگی مرتفع شده اند و استخر هم اکنون در حال فعالیت است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.