همکاری آموزش و پرورش نیشابور و کمیته امداد برای رفع مشکلات حاشیه نشینان

همکاری آموزش و پرورش نیشابور و کمیته امداد برای رفع مشکلات حاشیه نشینان

مدیر کمیته امداد امام خمینی نیشابور از امضاء تفاهم نامه همکاری مشترک با مدیریت آموزش و پرورش نیشابور خبر داد و افزود: این تفاهم نامه به منظور ایجاد تعامل در امور اجرایی و در راستای رفع مشکلات فرهنگی، اجتماعی مناطق آسیب پذیر (حاشیه نشین) با استفاده بهینه از پتانسیل های موجود در اداره آموزش و پرورش و کمیته امداد منعقد شده است.

هادی محمدیان افزود : موضوع این تفاهم نامه اجرای برنامه مشترک به منظور آموزش خانواده ها با اولویت مددجویان کمیته امداد در مدارس مناطق آسیب پذیر شهر می باشد .

وی در مورد جزییات این تفاهم نامه به خیام نامه چنین گفت: با توجه به هماهنگی به عمل آمده مقرر گردید در گام اول تعداد ۱۰مدرسه واقع شده در حاشیه شهر مشخص و ۱۰نفر از کارشناسان خبره مشاوره به عنوان مشاور در مدارس مستقر گردند. مشاور موظف است هفته ای چهار ساعت جهت مشاوره فردی دانش آموزان مددجو برنامه ریزی نموده و ماهی یک جلسه نیز برنامه مشاوره گروهی داشته باشد.

برگزاری جلسات مشترک با موضوعات فرزند پروری ، شاداب سازی خانواده ها ، پیشگیری از طلاق ، پیشگیری از اعتیاد ، تصحیح روابط زناشویی و ارتقای باورهای مذهبی در جهت تحکیم بنیان خانواده ها و مهارتهای گزینش همسر برای دختران جوان از اهداف مهم این تفاهم نامه عنوان شده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.