همه روستاهای بالای بیست خانوار فیروزه از آب سالم بهره مند شدند ( تنها ۸ روستای بی بهره از آب سالم در فیروزه باقی ماند )

 

با بهره برداری از پروژه آبرسانی به روستای چزگ، کلیه روستاهای بالای بیست خانوار شهرستان فیروزه از نعمت آب شرب بهداشتی برخوردار می گردند.

محمدامین صارمی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی فیروزه ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: از آغاز به کار دولت تدبیر و امید و  با هدف رفع محرومیت از جامعه روستائی شهرستان، آبرسانی به روستاهای غیر تحت پوشش و یا غیربرخودار در دستور کار قرار گرفت و با اجرای طرح های مختلف، بخش قابل توجهی از جمعیت روستایی شهرستان فیروزه تحت پوشش خدمات آب وفاضلاب روستایی قرار گرفتند.

وی قسمتی از اقدامات انجام شده را شامل ساخت ۲۸۰۰ متر مکعب مخزن آب شرب، ۶۵ کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع، خطوط انتقال و حفر و تجهیز ۵ حلقه چاه آب شرب اعلام کرد و افزود: برای اجرای این طرح ها ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که  ۴۵میلیاردریال آن  از محل اعتبارات ملی و صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است.

صارمی تصریح کرد: با تلاش ها و پیگیری های مستمر در سال جاری و با افتتاح یک طرح آبرسانی دیگر، آبرسانی به روستای چزگ، به عنوان آخرین روستای بالای بیست خانوار شهرستان، که در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید تمام روستاهای بالای بیست خانوار از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردارمی گردند و شاخص برخورداری شهرستان در این حوزه به ۹۹درصد خواهد رسید.

وی با بیان اینکه حدود ۸۳ درصد جمعیت شهرستان فیروزه  یعنی بیش از سی و پنج هزار نفر ساکن روستاها هستند، گفت: با برنامه ریزی مناسب در صدد هستیم تا امکان آبرسانی به ۸ روستای زیر بیست خانوار باقیمانده شهرستان را در طی سال جاری مورد بررسی و مطالعه قرار دهیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.