هماهنگ کردن کوک سازها در نیشابور

هماهنگ کردن کوک سازها در نیشابور

گره موسیقی در نیشابور، در حال باز شدن به نظر می رسد. اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان می خواهد در این زمینه ابتکار عمل را به پیشکسوت های خوش نام موسیقی شهرستان بسپارد.

در همین راستا هفته گذشته تعدادی از هنرمندان باسابقه موسیقی شهر در جلسه ای با رییس اداره ارشاد به بررسی مشکلات پیش روی فعالان موسیقی شهرمان و راهکارهای توسعه موسیقی اصیل، معتبر و سالم ایرانی در میان جوانان علاقه مند به هنر ایرانی پرداختند.

در این جلسه، اساتید موسیقی نیشابور به دعوت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور پس از مدت ها در به جلسه ای حضوری به همراه رئیس اداره ارشاد و جمعی از مسئولین این اداره وضعیت موسیقی شهرمان را مورد بررسی قرار دادند.

در این نشست هنری رضا شاکری، مصطفی مسلمی، احمد بیان، محسن قربانی، مجتبی روزبه و محمد شمس آبادی حضور داشتند.

هنرمندان و رییس اداره فرهنگ و ارشاد ضمن بررسی راهکارهای شناساندن موسیقی اصیل ایرانی به مردم و به ویژه جوانان، قرار گذاشتند که با ادامه این نشست ها نسبت به بهبود وضعیت هنرمندان و حمایت از آنان و نیز ارتقای آموزش و همکاری دوجانبه میان هنرمندان و اداره فرهنگ و ارشاد به هم اندیشی بپردازند.

این نشست ها در صورت پیگیری نتایج آن، می تواند نوید بخش بازیابی جایگاه هنرمندان در سیاستگزاری های فرهنگی شهر و توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری پرمحتوا و غنی در شهر فرهنگ و هنر باشد. ان شاله

نویسنده :بشیر مسلمی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.