هفت راس گاو زنده زنده در آتش کباب شدند

 

در پی وقوع آتش سوزی در یک دامداری اتفاق افتاد:

هفت راس گاو زنده زنده در آتش کباب شدند

رییس شورای شهر فیروزه:حق با مردم است

انجام عملیات عایق کاری پشت بام منزل مسکونی واقع در روستای یوسف آباد از توابع شهرستان فیروزه، سبب آتش سوزی در انبار علوفه ی خشک و رو باز دامداری مجاور شد.

به گزارش خبرنگار ما و به نقل از شاهدان عینی، روز دوشنبه مورخه ی ۲۱ مرداد پس از وقوع آتش سوزی مراتب از طریق تماس تلفنی به اطلاع آتش نشانی شهر فیروزه رسانده شد اما با وجود فاصله ی چهار کیلو متری، آتش نشانی پس از حدود نیم ساعت در محل حادثه حاضر شد اما در میان بهت مردم، خودرو آتش نشانی فاقد آب و تجهیزات لازم برای کنترل آتش بود.

3 (2)

این در حالی بود که به نظر می رسید ماموران آتش نشانی از آموزش لازم برای انجام ماموریت برخوردار نبوده اند. شاهدان عینی به خبرنگار ما گفتند: خودرو آتش نشانی که با تاخیر زیاد در محل حاضر شده بود به دلیل نقص فنی و نیز نداشتن آب، توان مهار آتش را نداشت و مردم ناچار شدند با وسایلی چون دبّه و به صورت ابتدایی برای خاموش کردن آتش تلاش نمایند که با توجه به گسترده بودن آتش سوزی موفقیت آمیز نبود. این آتش در مراحل پایانی با حضور آتش نشانانی از نیشابور و شهر همت آباد مهار شد.

بر اساس این گزارش تاخیر زیاد در کنترل آتش سبب سرایت آن به محل نگهداری دام ها و کباب شدن هفت راس گاو در میان شعله های آتش شد. نعره های زجر آور حیوانات در حال سوختن، صحنه ی رقت باری را به وجود آورده بود.

برای شناخت علت ضعف آتش نشانی فیروزه در خدمت رسانی به حادثه دیدگان، سراغ خاکساری رییس شورای شهر فیروزه رفتیم.

وی در ابتدا وجود مشکلات فراوان و ضعف امکانات در شهرداری و به ویژه آتش نشانی را پذیرفت و در این خصوص حق را به مردم داد. وی اضافه کرد: شورای جدید شهرداری را با چهل و هفت نفر پرسنل و یک میلیارد تومان بدهی در شهریور سال گذشته تحویل گرفت. منابع در آمدی شهرداری فیروزه بسیار محدود است چرا که در تقسیمات کشوری جدید، مناطق آباد و نیز کارخانه ی فولاد از این شهرستان جدا و منابع در آمدی ما کاهش یافته است. در این وضعیت به دلیل ضعف مالی از پرداخت حقوق پرسنل عاجز هستیم اما با رایزنی و نامه نگاری با نمایندگان شهرستان، استانداری و ستاد بحران آن، سازمان هم یاری شهرداری های وزارت کشور، شهرداری تهران تلاش کرده ایم امکانات و منابع جدید مالی را به دست بیاوریم و امکانات آتش نشانی را به روز و تقویت کنیم اما متاسفانه فعلا نتیجه نگرفته ایم.

3 (4)

خاکساری ادامه داد: نمایندگان شهرستان فقط ارجاع دهنده ی نامه های ما به مسئولان بوده اند که دردی از ما دوا ننموده است.

وی تنها خودرو آتش نشانی فیروزه را کامیون خاور مستهلک و متعلق به هجده سال قبل معرفی می کند.وی در پایان نیز پیشنهادی اریه می کند که با توجه به   پراکندگی روستا ،دهیاری هر روستا باتوجه به اعتبارات قابل توجهی که در اختیار دارند مبادرت به خرید وسایل اطفای حریق نمایند.

 

http://www.aparat.com/v/MVXEk

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.