هشدار پلیس در مورد دادن و گرفتن وکالت تعویض پلاک

جدا خودداری کنید!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی شهرستان نیشابور نسبت به وکالت برای نقل و انتقال خودروها هشدار داد.

سرهنگ دوم  جواد حقدادی با اشاره به این که تاکید میکنیم فروشنده و خریدار خودرو باید حتما به صورت همزمان در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک حضور داشته باشند گفت: متاسفانه وکالت برای تعویض پلاک خودرو مشکلات فراوانی برای خریدار و فروشنده ایجاد می کند.

وی افزود: در برخی موارد ارکان اصلی خودرو عوض شده و یا خودرو تصادف شدید بالای ۶۰ درصد داشته است و لذا به  لحاظ پلیس ایمنی و استاندارد لازم را برای شماره گذاری ندارد و خریدار عملاا نمی تواند خودرو را تعویض پلاک کند. در این حال فروشنده پول خودرو را گرفته و خریدار متضرر می شود.

رئیس پلیس راهنمایی  و رانندگی شهرستان افزود: از سوی دیگر، پیش آمده است که خودرو سرقتی بوده و زحمت زیادی برای خریدار ایجاد شده و فروشنده نیز متواری گشته است.

وی خاطرنشان کرد: در موارد برعکس هم فروشنده وکالت داده و خریدار تعویض پلاک نکرده و تخلفات رانندگی که در این مدت مرتکب شده در کد ملی فروشنده نشسته و جریمه ها برای فروشنده ثبت شده است.

وی تاکید کرد: اکیداً توصیه می کنیم خریدار و فروشنده ی خودرو باید حتما ابتدا به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه کرده و پس از کنترل خودرو و مدارک مربوطه تعویض پلاک کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان نیشابور یادآور شد: تأکید میکنیم با توجه به مشکلات یاد شده فروشندگان و خریداران خودرو از دادن و گرفتن وکالت تعویض پلاک جدا خودداری کنند تا متضرر نشوند.

دایره آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی

 فرماندهی انتطامی شهرستان نیشابور

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.