هشدار معاون دانشکده علوم پرشکی در خصوص برخی داروهای تقویت قوای جنسی

هشدار معاون دانشکده علوم پرشکی در خصوص برخی داروهای تقویت قوای جنسی

یک دسته داروهایی که به دلایل مختلف در جامعه ما با تقاضای زیادی روبروست، قرص های تقویت کننده قوای جنسی در آقایان است که باید مردم با عوارض خطرناک این داروهای غیر مجاز آشنا شوند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابور در این خصوص گفت: مشکلات جنسی در هر جامعه ای وجود دارد اما معضل فرهنگی کشور ما مربوط به چگونگی حل این مشکلات است. به طوری که با تابو و شرم آور بودن صحبت پیرامون این مسائل، شخص از مراجعه به پزشک و بازگو کردن مشکل خود، نزد او ممانعت به عمل آورده و ترجیح می دهد مشکل خود را از طریق راهنمایی دوستان و اطرافیان خود حل نماید.

دکتر سید حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار وب­دا (وب سایت رسمی دانشکده علوم پزشکی نیشابور)، با بیان اینکه متاسفانه حل این مشکل از راه های غیر معقول گاه باعث عواقب دردناکی برای فرد می شود افزود: یکی از این راه حل های مخرب ، مصرف مواد مخدر جهت رفع این مشکلات است. همان طور که می دانیم انواعی از دارو های مخدر هستند که توانایی حل سریع و البته موقت و پرعارضه مشکلات جنسی را دارا می باشند.

وی بیان داشت: فرد پس از آگاهی از اثرات این داروها بدون توجه به عوارض خطرناکشان برای رفع مشکل خود به آنها پناه آورده و کم کم به این داروها وابستگی بیمارگونه ای پیدا می کند.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابور نام تعدادی از این محصولات است که تبلیغات فریبنده آنها را هر روز از شبکه های ماهواره ای پخش میشود راMAX MAN, STRONG MAN, POWER MAN, VIGADOL, VIGOURDOL عنوان کرد و گفت: این به اصطلاح داروها شامل دو ماده جهت برطرف کردن سریع و موقت و البته پر عارضه مشکلات جنسی هستند. یکی از این دو ماده ، دارویی از دسته مهارکننده های آنزیم فسفو دی استراز می باشد.

وی خاطرنشان کرد: مصرف این دارو، در افرادی که مشکل قلبی دارند و یا داروهای نیترات دار و گشادکننده عروق مصرف می کنند می تواند منجر به سنکوپ و مرگ شود و ترکیب دوم ، دارویی از دسته مواد مخدر می باشد که نام آن را به کرات شنیده ایم ترامادول ترکیبی است که جهت رفع مشکلات جنسی مردان مورد سوءاستفاده قرار می گیرد.

دکتر حسینی اظهار داشت: این دارو باعث پایین آمدن آستانه تشنج فرد شده و می تواند در افراد با سابقه تشنج و یا مصرف کننده همزمان داروهای تشنج زای دیگر، ایجاد تشنج کرده و منجر به از بین رفتن تعدادی از سلول های مغزی شود.

وی گفت: متاسفانه به دلیل مصرف بالای ترامادول در جامعه ما آمار افرادی که با مصرف این دارو دچار تشنج و حتی مرگ شده اند، طی سالهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است.

معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پیان اضافه کرد: این ترکیبات گرچه باعث رفع سریع مشکل فرد می شوند اما بلافاصله با خارج شدن داروها از بدن اثر مثبت آنها از بین رفته اما اثرات منفی و مخربشان مانند وابستگی روانی و جسمی برجامی ماند در حالی که اگر این افراد برای رفع مشکلات خود به متخصصین امر مراجعه کنند داروهایی با عوارض به مراتب کمتر و اثربخشی طولانی تری دریافت خواهند کرد .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.