نیک اندیشی همشهریان برگ افتخاری دیگری در نیشابور رقم زد: خانواده «شمس شرق» بزرگ ترین «مرکز سلامت مادر و جنین»  خاورمیانه را به نیشابور هدیه کردند

مادران و فرزندان آینده نیشابور، سال های آینده می توانند در پرتو نیک اندیشی برادران شمس شرق، از امکانات و خدمات سلامتی بهره ببرند که امروز کلنگ آن به همت دو برادر نیشابوری مقیم خارج از کشور، که دل در گرو پیشرفت شهر و زادگاه شان دارند، بر زمین خورد.

پنجشنبه، ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۵، و در جریان سفر قائم مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به نیشابور، دستان مردم و مسئولان شهر برای برپا نمودن بنای سلامت آیندگان شهر خیام، در یکدیگر گره شد تا گره هایی از مشکلات بهداشت  درمان نیشابور باز شود.

کلنگ زنی مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین بیمارستان حکیم، یکی از مهم ترین پروژه هایی بود که با حضور برادران نیک اندیش شمس شرق، مسئولان دانشکده علوم پزشکی، فرماندار، نمایندگان مردم در مجلس، خبرنگاران و جمعی از مردم نیشابور صورت گرفت.

در سفر دکتر حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، در  روزهای چهارشنبه و پنج شنبه گذشته افتتاح و کلنگ زنی پروژه های علوم پزشکی نیشابور به ارزش بیش از ۳۰۰میلیارد ریال انجام  شد که افتتاح کلینیک تخصصی

 

عطار و کلنگ زنی مرکز پزشکی ناباروری و سلامت مادر و جنین بیمارستان حکیم نیشابور در زمره این پروژهای حوزه سلامت بود.

قائم مقام وزیر در سفر به نیشابور در چندین نشست، از جمله نشست با خیرین حوزه سلامت و نیز شورای اداری شهرستان شرکت نمود.

نماینده مردم نیشابور در مجلس در جلسه مسئولان اداری شهرستان ضمن خیر مقدم به دکتر حریرچی، با اشاره به کلنگ زنی مرکز سلامت مادر و جنین در نیشابور گفت: امروز کلنگ مرکزی زده شد که در کشور و حتی منطقه نمونه خواهد بود، من از خانواده‌ی دکتر شمس تشکر می‌کنم که به شهرشان و مردم زادگاه شان چنین توجهی داشته اند.

حمید گرمابی، نماینده نیشابور در مجلس افزود: جای خرسندی است که هم‌وطنان ما در هر جای دنیا باشند، فکر و دل‌شان با مردم کشورشان است و علی رغم بودجه‌های کم عمرانیِ دولت، به همّت نیکوکاران عزیزمان، کارهای بزرگی در شهرستان در حال انجام است.

گرمابی افزود: ما مسئولان باید بتوانیم سرمایه‌های شهروندان نیک‌اندیش را در همه‌ی حوزه‌ها به خوبی هدایت کنیم، و موانع اجرای نیات نیک انان را بطرف سازیم اما اجر واقعی برای این عزیزان و با خداوند بزرگ است‌.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  ضمن تشکر از دکتر عظیمی‌نژاد، رییس دانشکده علوم پزشکی شهرستان به خاطر  تلاش‌های ارزنده او در زمینه‌ی جبران کاستی های بهداشت و درمان شهر، از وزارت بهدداشت و قائم مقام وزیر که در جلسه حضور داشت، خواست توجه ویژه به نیشابور داشته باشند و برای حل مشکلات به جامانده از گذشته به مجموعه بهداشت و درمان نیشابور راهنمایی‌ و کمک کنند.

ارتقای دانشکده‌ی علوم پزشکی شهرستان به دانشگاه از دیگر خواسته های همیشگی مردم و مسئولان نیشابور بود، که در این جلسه هم به این مقام بلندپایه وزارت بهداشت اعلام گردید.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.