نیشابور ۸۰۰ تخت بیمارستانی می خواهد

دکتر عظیمی نژاد در شورای اداری:

نیشابور ۸۰۰ تخت بیمارستانی می خواهد

امیدوارم در پایان دولت یازدهم، شرمنده زنان و کودکان نیشابور نباشم

سرپرست دانشکده علوم پزشکی با بیان اینکه طرح تحول سلامت نقطه عطفی در سلامت مردم است، اضلاع توسعه کشور را اعم از علمی و فن آوری، فرهنگی و اقتصادی دانست و تاکید کرد: هیچکدام از این اضلاع بدون نیروی انسانی سالم محقق نمی شود.

دکتر محسن عظیمی نژاد ضمن برشمردن نقش انکار پذیر دانشگاه های علوم پزشکی در دو محور علمی و فن آوری تصریح کرد: ۴۰ درصد تولید علم کشور و مقاله های علمی در دانشگاه های علوم پزشکی کشور ایجاد شده است. وی با این توضیح که دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال ۸۹ از مشهد جدا و در حال حاضر ۵ رشته در مقطع کارشناسی، مشغول آموزش دانشجویان است؛ اظهار داشت: علی رغم پتانسیل های بیشتر دانشکده نیشابور نسبت به سایر دانشگاه ها، این دانشکده به دانشگاه ارتقا نیافته و من به عنوان نماینده دولت و مسئول بهداشت نیشابور و فیروزه خواهشم انتقال این خواسته مردم به ریاست جمهوری است.

این مقام مسئول افزود: طبق استانداردهای برنامه پنجم توسعه کشور، تا پایان این برنامه، نیشابور باید ۱۱۲۶ تخت بیمارستانی داشته باشد اما علی رغم تلاش های همکارانم، شرمنده ام که عرض کنم فضای بیمارستانی و تخت، پاسخگوی این جمعیت نیست. وی تصریح کرد: نیشابور با بیش از ۵۰۰ هزار جمعیت فقط دارای ۳۵۰ تخت فعال بیمارستانی با ضریب اشغال تخت ۸۱ درصد است؛ در حالیکه بر اساس استانداردهای کشوری، یعنی ۱/۶ تخت بیمارستانی به هزار نفر، این شهرستان باید بیش از ۸۰۰ تخت فعال داشته باشد.

وی ادامه داد: هیئت دولت در سال ۹۱ مصوبه ای برای احداث بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی داشت ولی این مصوبه تنها روی کاغذ مانده و هنوز هیچ کاری برای آن صورت نگرفته است و حتی با فرض اینکه ظرف چند سال آینده این بیمارستان احداث شود باز هم پاسخگوی نیاز فعلی ما نیست.

وی ضمن بیان اینکه ۱۱ هزار زایمان در سال گذشته انجام شده است و موالید در چهار ماه اول امسال نسبت به همین زمان در سال گذشته، ۱۰ درصد رشد داشته است، با ابراز تاسف نسبت به وضعیت زایشگاه نیشابور چنین ادامه داد: نیشابور زایشگاه محقری دارد و چون در جمع شورای اداری هستیم از سایر واژه هایی که در دلم مانده برای توصیف این مجموعه، صرف نظر می کنم. وی تصریح کرد: در این زایشگاه، حریم خصوصی افراد به لحاظ شرعی و مذهبی رعایت نمی شود و من هر شب نگرانم که از زایشگاه تماس بگیرند که جان مادر یا نوزادی به خطر افتاده است.

وی ضمن این توضیح که مرکز سلامتی را برای مادر و جنین تشکیل داده ایم و خیرین در مرحله اول کمک کرده اند اضافه کرد: این کمک ها کافی نیست و نیازمند کمک دولت هستیم. وی در پایان اعلام کرد: فقط امیدوارم در پایان دولت یازدهم من شرمنده زنان و کودکان نیشابور نباشم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.