نیشابور از « قطار گردشگری» استقبال کرد

18مریم عارفی پور- صبح روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه مصادف با روز ملی عطار، قطاری از مشهد به نیشابور وارد شد که همراه خود مسافران زیادی جهت حضور در همایش عطار داشت.

هنگام ورود این قطار به راه آهن نیشابور، مسئولین شهر ازجمله مظفری، فرماندار نیشابور، مهدی کوثری، رییس اداره میراث و گردشگری، هاجر چنارانی، نماینده ی منتخب مردم در مجلس و سرهنگ حسینی فرمانده انتظامی شهرستان به استقبال مسافران این قطار آمدند و با اهدای گل به آن ها خیر مقدم گفتند. این مسافران که بیشتر شامل استادان و علاقه مندان هنر و ادبیات استان خراسان رضوی بودند، به مدت یک روز در نیشابور اقامت داشته و پس از حضور در همایش عطار و بازدید از مکان های دیدنی، مجددا عصر همان روز به مشهد بازگشتند.

مهدی کوثری، رئیس میراث فرهنگی نیشابور در این خصوص گفت: این طرح برای اولین بار با همکاری شرکت قطارهای مسافربری رجاء انجام شد و در آینده تعداد حرکت این قطارها افزایش پیدا می کند و تا روز ملی خیام ادامه خواهد داشت. وی افزود: در ماه های آتی سعی داریم زمان حضور این مسافران را افزایش دهیم و پس از هماهنگی های لازم برای مجوزهای هتل آپارتمان ها، اقامت این عزیزان بیشتر خواهد که هم صرفه اقتصادی آن  بیشتر و هم زمان زیادتری برای بازدید از مکان های دیدنی و تاریخی وجود دارد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.