نیشابوری ها «همدم عطار» شدند

8داود فرهادی- آرامگاه عارف بزرگ نیشابور، عصر ۲۵ فروردین ماه میزبان اقشار مختلف مردم بود که با استقبال همشهریان عطار، روز ملی بزرگداشت، او را گرامی داشتند.

در این مراسم که  بعدازظهر روز چهارشنبه با اجرای علیرضا بدیع (شاعر) نیشابور یو در باغ مصفای آرامگاه عطار برگزار گردید، شهردار نیشابور با تبریک بزرگداشت روز ملی عطار، قول هایی از طرف شهرداری به مردم نیشابور داد.

حسینی گفت: نیشابور ظرفیت ۳ میلیون نفر گردشگر خارجی در سال را دارد و باید کاری کنیم که به عظمت و بزرگی دوران قبل اش برگردد.

وی با توجه به این مهم را با برنامه های کوتاه مدت شهرداری که تکمیل آن را در دستور کار دارد، ممکن ارزیابی کرد و افزود: تکمیل میدان باغرود، تمکیل بلوار آزادگان، ساماندهی مبادی ورودی و خروجی شهر از سمت شهرهای مشهد، سبزوار، کاشمر، همچنین آسفالت تمام کوچه ها و خیابان های سطح شهر (بدون استثنا) که تا پایان شورای شهر کنونی شهرداری موظف به تکمیل آن هاست از جمله این برنامه ها هستند.  شهردار افزود: ۱۶هکتار اراضی حد فاصل عطار و خیام توسط شهرداری به تملک درآمده است تا زیرِ ساخت نروند و شهرداری بتواند آن ها را در جهت اهداف گردشگری استفاده کند. وی از کمبود اعتبارات شهرداری سخن به میان آورد و افزود: جانمائی و طراحی و اجرای طرح نماد سلسله الذهب از برنامه های بلند مدت شهرداری است که ما باید آن را انجام دهیم، و سپس بدنبال جذب سرمایه برای توسعه زیرساخت های گردشگری باشیم تا خودمان را به شهری مثل مشهد برسانیم.

حسینی شهردار نیشابور در پایان سخنانش از مردم خواست که در این امور شهرداری را یاری دهند.

در ادامه برگزاری مراسم روز ملی عطار، خانم دکتر معدنکن برای حضار به سخنرانی پرداخت و شامگاه این روز بهاری با شعرخوانی شاعرانی نیشابوری از جمله: خدابخش صفادل، باران حجتی، حسین پورقلی و ایمان کرخی، باقریه و دیگر شاعران مهمان انجام پذیرفت و گروه موسیقی رهاوی به اجرا پرداخت. انتهای مراسم منتهی شد به بارش  لطیف باران، که حال و هوایی دلنشین ایجاد کرد.

در حاشیه این مراسم مظفری فرماندار نیشابور به کاشت یک اصله نهال در محل بوستان آرامگاه عطار به درخواست انجمن مردمی حامیان طبیعت اقدام نمود.

از نکات بارز مراسم عصر چهارشنبه این که استقبال بالای مردم از این مراسم به نحوی بود که صندلی کافی برای نشستن جمعیت مشتاق دیدار مراسم و همچنین جای پارک کافی در اطراف آرامگاه وجود نداشت. اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی هم برای جا به جایی شهروندان کافی به نظر نمی رسید. به نظر می رسد با توجه به افزایش استقبال روز افزون مردم از بزرگداشت روزهای ملی عطار و خیام، شایسته است تجدید نظری در برنامه ریزی حواشی این مراسم صورت گیرد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.