نیشابورهم زمان دو هیئت فوتبال دارد!؟ کدام هیئت قانونی است؟

33333333مسعود موسوی تبار- برای ما نیز تعجب آور بود وقتی شنیدیم که نیشابور در حال حاضر به طور هم زمان دوهیئت فوتبال دارد، چرا که تاکنون درهیچ شهری چنین اتفاقی نیفتاده است.برای اطلاع از کم وکیف خبروچرایی آن، به دفتر شرکتی متعلق به آقای رئیسی رفتیم که حکم قانونی رئیس هیئت فوتبال نیشابور را از استان دارد.البته کسان دیگری هم دراین جمع بودند از جمله جمعی از داوران فوتبال شهرستان که با روی کارآمدن پیرگزی به عنوان رئیس کمیته داوران که از نظر آنها رسمیت ندارد و بر آن شده اند که جمعا بازی ها را داوری نکنند. و نیز اعضای هیئت فوتبال و تعدادی از سرپرستان تیم های لیگ شهرستان. جواد دلیری هم که مسئول کمیته داوران استان را به عهده دارد، برای  بررسی وحل وفصل کردن مشکل داوران نیشابور، درجمع فوق حضور داشت.

چیزی که درهمان ابتدای جلسه از سخنان آقای رئیسی دستگیرم شد این بود که رئیس واعضای هیئت فوتبال نیشابور باوجود داشتن حکم رسمی وکتبی درمحل کار خود حاضر نمی شوند و گروهی دیگر با همین سمتها در محل حاضر شده و کار می کنند، در حالی که  ابلاغ وحکم رسمی ندارند.

رییسی، به عنوان رئیس قانونی هیئت فوتبال نیشابور درمورد انتساب غیر قانونی رئیس هیئت فوتبال نیشابورتوسط رئیس اداره ورزش وجوانان سخت گله مند بود و دراین جلسه بیان داشت: من عمر وزندگی ام را برای پیشرفت ورزش گذاشته ام وسن وسالی از من گذشته وخوب وبد راخوب می دانم وباید بگویم که بدون ابلاغ، کار نکرده ام. وقتی ابلاغم آمد آقای امینی آن را نگه داشت وبعد از دوماه آن را به من داد. هیئت ما یک ریال بدون حساب وکتاب خرج نکرده اما آقای امینی می خواهدکه ما استعفا بدهیم. رییس اداره جوانان و ورزش (تربیت بدنی) شهرستان ن فقط می تواند با توجه به استعفای رییس هیئت، استعفای او را قبول و به اداره کل ارسال نماید، حال اگر اداره کل قبول کرد که هیچ و گرنه کسی حق برکناری رییس هیئت را ندارد. حال چگونه آقای امینی بنده را عزل کرده و گروه دیگری را به جای ما گذاشته  است من نمی دانم.

بدون اجازه رفته اند دفتر هیئت را باز کرده اند و از وسایلی که ما هنوز تغییر و تحولی نکرده ایم استفاده نموده اند واکنون بعد از دوماه از ما خواسته اند که برویم و این کار را انجام دهیم و در مورد داورانی هم که با آمدن آقای پیرگزی به عنوان رئیس کمیته داوران شهرستان اعتراض وتصمیم دارند که فعلا درلیگ داوری نکنند می گویم داورانی که دوست دارند داوری کنند داوری کنند ما به هیچ کس نمی گوییم داوری نکنید.

آقای محمود مداح درهمین زمینه اشاره کرد که این ها فقط سیاست بازی است وگرنه ازهیئت فوتبال  به ریاست رئیسی بهتر از کجا می خواهند بیاورند.

دلیری نیز که از هیئت فوتبال استان آمده بود اظهار داشت: ما نامه های هیئت فوتبال نیشابور را با مهر و امضای آقای رییسی می شناسیم وبرای ما حکم ابلاغ ملاک است. به گفته وی  در هیچ جای  ایران این چنین کاری رخ نداده که دو هیئت هم زمان داشته باشیم که یکی قانونی و دیگری غیرقانونی  باشد و آن که غیر قانونی است در محل کارحضورداشته ومانع فعالیت هیئت قانونی شود.

وی همچنین در مورد داورانی که تصمیم به داوری نکردن در فوتبال نیشابور را دارند گفت: ما کار به داوری کردن یا نکردن شما نداریم ما می گوییم بازی های شهرستان روی زمین نماند.  چون همه ی ما زیر سوال می رویم .در مورد بحث باطل کردن کارت هم بگویم هیچ شخصی نمی تواند  کارت داوری را باطل کند این مسائل در تصمیمات هیئت استان است  ودر شهرستان هیچکس نمی تواند داوری را محروم کنند.

در این جلسه متن پیامکی تهدید آمیز دست به دست می شد که گویا آن را مسئول کمیته داورانی که هنوز ابلاغ رسمی ندارد فرستاده بود وهمین مسئله تا حدی  با عث استرس برخی اعضای حاضر شده بود وانگار هنوز قانون گریزی و قانون شکنی دولت سابق در نیشابورهنوز پابرجاست.

گفتنی است، امینی رئیس اداره ورزش شهرستان دوبار به خبرنگار خیام نامه  قول داده که در این باره درجایی  حاضر وبه همه سوالات جواب دهد که البته درهر دو بار پاسخگو نبوده است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.