نیشابور، داعش، خودکشی و هاله ی نور!

نیشابور، داعش، خودکشی و هاله ی نور!

دو هفته مرخصی بودیم داشتند ستونمان را قبضه می کردند! همین اولِ کاری عرض کنم سفرمان به وین هیچ ربطی به مذاکرات و اینها نداشت. فردا نمایندگان مجلس احضارمان نکنند مثل جواد آقا هی بگویند توضیح بده چی گفتین چی شنفتین. بعد هم این که ضمن تشکر از جناب «میم محفوظ» که در شماره ی قبلی جای خالی ما را پر کردند خدمتشان عرض کنم عزیز دل برادر، ما نه سوپاپ اطمینان هستیم و نه قصد گیر دادن الکی به مردم را داریم! همان طور که شما فرموده اید با خواندن مطالب نشریه دلتان خنک می شود ما هم با نوشتن این مطالب، از یک ناحیه ای خنک می شویم دیگر. دست روی دلمان نگذار. دست به قلمت که خوب است بیا همین بغل، یک ستون هم در اختیار شما می گذاریم بنویس. حقوق که نمی دهند قول می دهم اشتراک رایگان نشریه را برایت بگیرم. قربانت.

یک لیوان آب

اما این که بنا به فرمایش دوست محترم، نشریه ی ما تاثیری بر رای مردمان حاشیه نشین دارد یا نه را نمی دانم. ولی دقت کنید مثلا همین جناب شریعتمداریِ شورای شهرمان که یک روز می خواست خبرنگار ما را در جلسه ی شورا «تیت و پر» کند حالا خودشان با خبرنگار خیام نامه مصاحبه می کنند و هم صدا با ما از دوستان شورایی انتقاد می کنند. باور کنید نشریات آزاد حتی اگر گاهی بزرگنمایی و حاشیه پردازی هم بکنند در نهایت به نفع مردم هستند. تاریخ این را ثابت کرده است. چه بسیار رویدادهایی که با خبررسانی نشریات و حتی جان فشانی روزنامه نگاران، سمت و سویی دیگر گرفته است و آنان که حیات خود را در تاریکی ها می دیده اند با نورافشانی مطبوعات، دستشان رو شده است و رسوا شده اند. جمله سنگین بود یک نفر یک لیوان آب برایم بیاورد لطفا.

باغرود، باغ رود

این هفته، نشریه ی شادیاخ شهرداری نیشابور به دستم رسید دیدم در یک جا تیتر زده اند: «آسفالت شانه های خاکی کمربند امام رضا (ع) انجام شد.» اینقدر گفتیم عزیزان دل! اسامی مبارک ائمه را در هرجایی به کار نبرید گوش نمی کنند که نمی کنند. آخر این هم شد تیتر؟! حالا منظورتان آسفالت بلوار ۷۶ متری امام رضاست اینجور که تیتر نمی زنند دیگر. باز هم همینجا خدمت شهردار و شوراییان عرض می کنم چه بگویید تقاطع غیر هم سطح امام رضا و چه بگویید زیرگذر و چه بگویید پل هوایی امام رضا، باور کنید هیچ تناسبی با موضوع ندارد. نام زیبای باغرود را بر همان پروژه ی نیمه کاره تان بگذارید و از امام رضا (ع) هم طلبِ یاری کنید که کمی به شما پشتکار و به ما مردم صبر بیشتری بدهد زودتر بتوانید تمامش کنید و اینقدر راه ما را به جاده باغرود دور نکنید. ما هم دعایتان می کنیم.

کشت و کشتار

در ادامه همان خبر بالایی می خوانیم: «پس از سال ها و با توجه به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از همشهریان…!» به جان خودم اگر یک نفر خبر نداشته باشد فکر می کند صحبت از جنگ ویتنام است یا مثلا داعش حمله کرده. بعد می بیند که نه بابا، شهردار بعد از این همه تصادف و کشت و کشتار دستور آسفالت همان کمربند یادشده را داده است.

خودکشی موفقیت آمیز

یکی از مخاطبان نشریه هم نوشته، پیامکی را برای ستون صدای مردم فرستاده ام چاپ نکرده اند لطفا شما در ستون آزاد چاپ کنید. چشم قربان! راستی تا یادم نرفته عرض کنم +۹۸۹۰۱۳۹۹۹۱۸۱ شماره ی وایبر نشریه است. اگر مطلب باحال داشتید لطف کنید بفرستید برای ستون آزاد. این هم پیام دوست عزیزمان: «مردی قصد خودکشی داشت به بالای صخره بلندی رفت و طنابی به گردنش انداخت و آن را به صخره بست، مقداری سم خورد و خود را آتش زد و سپس خود را پرت کرد و در همان حال به سمت سر خود شلیک کرد. تیر به خطا رفت و طناب را قطع کرد مرد که از حلق آویز شدن نجات یافت به داخل آب افتاد و آتش خاموش شد و استفراغ، سم را از بدن او دفع کرد. کشاورزی او را دید و از آب زنده بیرون آورد. مرد به بیمارستان ۲۲بهمن نیشابور منتقل شد و در آنجا به علت نبود امکانات درگذشت.»

باز هم هاله ی نور

دوستان زحمت کشیده اند یک نسخه از کاتالوگ کارنامه ی خدمت رسانی نماینده محترم، آقای علی مروی را برای ما فرستاده اند. حتما در شماره ی پیشین همین نشریه ی خودمان خواندید که ایشان فرموده اند حتی یک ذره دنبال رای انتخابات بعدی مجلس نیستند! مانده ایم قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دُمب خروس را. یکی از دوستان هم پیام داده در عکس پشت جلد همین کاتالوگ، چهره ی آقای مروی درمیان مردمان فلک زده ی خاکستری، همچین می درخشد که نگو. شاید ایشان هم هاله ی نور دارد! ضمن این که توجه شما را به تماشای این عکس جلب می کنم، با این بیت خواجه ی شیراز از حضورتان مرخص می شوم: میان اهل دل و اهل ریا همین فرق است… که داغ ماست به دل و داغ او به پیشانی.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.