نماینده مردم نیشابور: مساله «سرزمینی» داعش به پایان رسید، ولی باید تفکر داعشی از بین برود

 

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس گفت: اتحاد بین این چهار کشور ایران، روسیه، سوریه و ترکیه که در یک منطقه هستند توانست نفوذ کشورهای غربی را در منطقه کمتر کند و نشان داد که منطقه می‌تواند به‌خوبی مشکلات خود را حل کند و نیاز به دیگر کشورها ندارد.

حمید گرمابی در گفت‌وگویی که با خبرنگار فارس در نیشابور انجام داده، با اشاره به نابودی داعش در منطقه اظهار داشت: خوشبختانه بعد از سال‌ها سربازان غیور اسلام از کشورهای مختلف، مسئله «سرزمین داشتن»داعش را به پایان رساندند.

گرمابی در عین حال تصریح کرد: البته باید توجه داشت که داعش به‌عنوان یک دولتی خودخوانده که سرزمین داشت از بین رفته و قطعاً همه حواس شان هست که این گروه به‌صورت تروریستی فعالیت خواهد داشت و اهداف شوم خود را پیگیری می‌کنند، ولی خوشبختانه با اتفاق‌های چند روز اخیر دنیای اسلام از شر آن‌ها رها شد.

وی تأکید کرد: جامعه شناسان و متخصصین امور اجتماعی اگر شرایط به وجود آمدن داعش را بررسی کنند می‌تواند بسیار آموزنده باشد، تفکر این گروه هنوز در برخی کشورها وجود خواهد داشت و باید از این به بعد مسائل روانشناسی آن‌ها بررسی شود و اجازه ندهند در آینده دور و نزدیک این‌ها و یا امثال آن این‌ها به وجود بیاید.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس خاطرنشان کرد: خوشبختانه امروز می‌توان گفت خطری که طی چند سال گذشته جهان اسلام را تهدید می‌کرد از بین رفته منتها تفکر انحرافی در اسلام هنوز وجود خواهد داشت.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاق‌های اخیر لبنان بیان داشت: بعد از نابودی داعش عربستان به دنبال ایجاد مشکل در منطقه و به‌خصوص ایران بود که به‌واسطه عدم بلوغ سیاسی حکمرانان ش تمام هزینه‌های آن‌ها به شکست انجامید و تیرشان به سنگ خورد.

گرمابی افزود: عربستان به چند دلیل دچار شکست در نقشه‌های ش شد؛ اولاً مردم سنی لبنان از این قضیه استقبال نکردند و حتی تصاویر ملک سلمان را از خیابان‌های خود جمع کردند و اکثراً با این حرکت مخالفت کردند و دومین مطلب این که کشورهای تأثیرگذار عرب مخالف با حرکت عربستان بودند که نشان از شکست این کشور در طرح اخیرش دارد.

وی بیان داشت: سپاه قدس مدت‌ها است به‌صورت مستشاری در منطقه حضور داشته اما به‌صورت مستقیم حضور نداشت؛ شاید به خاطر همین این سپاه به‌صورت نمادین برای فتح آخرین سنگر به‌صورت مستقیم ورود کرد تا برای کسانی که برای مملکت فکرهای شومی دارند درس بزرگی باشد.

نماینده نیشابور تأکید کرد: امیدواریم با شکست داعش، مباحث سیاسی هم در سوریه فعال‌تر شود تا ان‌شاءا… در این کشور با توان سیاسی که به نظر می‌رسد شرایط ش فراهم‌شده، ملت به آرامش برسد و قطعاً آرامش در منطقه برای همه کشورهای منطقه سودمند باشد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اتحاد روسیه، ایران و سوریه بسیار تأثیرگذار بود و اواخر نیز شاهد پیوستن ترکیه به این سه کشور بودیم که در چند وقت اخیر تصمیمات درست و تأثیرگذاری گرفت.

گرمابی تأکید کرد: ترکیه به‌عنوان یک کشور مسلمان و بزرگ در منطقه تأثیرگذار است و اتحاد بین این چهار کشور که در یک منطقه هستند توانست نفوذ کشورهای غربی را در منطقه کمتر کند. این اتفاق نشان داد که منطقه می‌تواند به‌خوبی مشکلات خود را حل کند و نیاز به دیگر کشورها ندارد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.