نقش دستگاه قضایی در امنیت غذایی

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور در نشستی با قضات دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان در محل دادگستری گفت: نظام قضایی یکی از مهمترین دستگاه های حکومتی است که در تامین سلامت و امنیت غذایی مردم می تواند نقش بی بدیلی ایفا کند.

دکتر عظیمی نژاد با اشاره به اینکه امروزه مهمترین مسئله در سلامت پیشگیری بوده و در تامین سلامتی ، پیشگیری مقدم بر درمان است افزود:  همه ما باید تلاش کنیم تا جرمی واقع نشود زیرا آسیب ها و خسارت های ناشی از وقوع جرم بیش از هزینه ای است که برای پیشگیری از آن می توان انجام داد و نظام قضایی مقتدر بایستی با سودجویان و تهدیدکنندگان سلامت عمومی جامعه برخورد جدی داشته باشد.
وی بیان داشت : در موضوع سلامت، توجه به بعد امنیتی سلامت بسیار مهم است و اگر به این بعد توجه نشود، تبدیل به تهدید عمومی برای حاکمیت نظام و حاکمیت سیاسی خواهد شد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی با بیان اینکه موضوع امنیت غذایی یکی از مطالبات  مقام معظم رهبری است که در سند ابلاغی روی آن تاکید ویژه شده، تصریح کرد: شهرستان نیشابور در شرق کشور بعد از مشهد رتبه دوم را در بین صنایع غذایی دارد و با توجه به احتمال وقوع تخلفات متنوع در فرایند تولید و توزیع مواد غذایی، نظام قضایی نقش اساسی در تامین سلامت و امنیت غذایی مردم را دارد.
عظیمی نژاد در پایان ضمن تشکر از حمایت های دستگاه قضایی به ویژه دادستان از اقدامات دانشکده علوم پزشکی در حوزه بهداشت و درمان، خواستار استمرار این حمایت ها از دانشکده در حیطه های کاری مختلف شد.

 

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.