نقشه ساختن مدرسه در  نیشابور با کاغذ باطله تغییر کرد

tczQzYh2zsمدرسه کاغذی  به منظور استفاده بهینه از ۱۶ تن کاغذ باطله تولیدی روزانه و توجه به محیط زیست و با انرژی های پاک برای نخستین بار در نیشابور تاسیس می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان نیشابور به خبرنگار ما گفت: به پیشنهاد فرماندار این طرح و پیشنهاد برای تاسیس مدرسه کاغذی، تکمیل تر شد، به این صورت که یک گروه از مشاورین مهندس تشکیل شود که روی طرح های مدارس محیط زیستی دنیا مطالعه ای داشته باشند، به طوری که انرژی مصرفی این مدرسه از محل انرژی های پاک خورشید و باد و… تامین و هرآنچه از اجزای مدرسه که می توان، از مواد بازیافتی ساخته شود.

قوامی نژاد با بیان این که باید معماری این مدرسه ایرانی– اسلامی و یک محیطی برای جذب توریست و همچنین بیشتر مورد دید عموم باشد، افزود: زمین مدرسه، از محلی که سال گذشته برای تاسیس مدرسه کاغذی کلنگ زنی کرده بودیم به محل دیگری انتقال یافت و هم کانون در نزدیکی اداره آموزش و پرورش اقدامات لازم برای آن انجام شده و نقشه اش نیز تهیه شده است و در مرحله تصویب استانی است و پس از تصویب نقشه، کار ساخت شروع خواهد شد.

وی افزود: ۷۰ درصد اعتبارات از استان و ۳۰ درصد را خود ما تامین کنیم و نقشه چهار طبقه خوبی برای آن تدارک دیده شده است.

پیش از این مظفری، معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان، در رابطه با ساخت مدرسه کاغذی اظهار کرده بود: مدرسه کاغذی برای نخستین بار در شهرستان نیشابور در حال ساخت است و از فروش روزانه ۱۶ تن کاغذ باطله در نیشابور منابع آن تامین می‌شود.

غلامحسین مظفری با اشاره به پذیرش طرح مدرسه کاغذی در بخش تجربیات برتر وزارت آموزش و پرورش گفت: ارائه طرح مدرسه کاغذی سبب شد تا مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نیشابور به عنوان ارائه دهنده تجربه برتر در وزارت آموزش و پرورش شناخته شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.