نقدی بر گزارش عرضه مستقیم لبنیات توسط دامداران

مجتبی قبدیان

عضو تعاونی دامداران شهرستان و کارناس رسمی دادگستری

در پی نشر گزارشی در شماره ۲۸۷ مورخ ۱۲ تیرماه، در خصوص موضوع عرضه مستقیم لبنیات توسط دامداران و نحوه ارائه یک سویه و غلط مطالب درخواست می کنم بنا به عرف و قانون مطبوعات، یادداشت زیر در شماره آتی نشریه منتشر گردد تا هم اذهان مردم نسبت به اصل موضوع روشن تر گردد و هم بی تفاوت از کنار این موضوع مهم عبور نشده باشد.
دامداری از حیاتی ترین مشاغل انسان بوده و از ابتدا خلقت بشریت نقش بسیار مهمی در سلامتی انسان و بقای نسل بشر داشته و جایگاه ویژه ای در تمجید از آن در تمامی ادیان الهی موکد گردیده به نحوی که بسیاری از انبیاء به این شغل شریف اشتغال داشته اند.

گسترش علم و دانش بشری نیز موکدا بر فواید محصولات پاک و حلال تولیدی دامداران تاکید می کرده و«شیر» را به حق به عنوان نوشیدنی سلامت معرفی نموده است.

d6aa3184-3d68-4f8e-a1ac-38fdd9b24ffbمتاسفانه کج سلیقگی در انتخاب تیتر نشریه شماره گذشته نشریه نیز، سلامتی مردم را در تقابل با حمایت از دامداران وانموده است در صورتی که حمایت از دامدار حمایت از سلامت مردم است.

جامعه ای که به سرعت به سوی میان سالی می رود و معضل فقر غذایی یا فرهنگ غلط غذایی باعث بسیاری از دردمندی ها و آلام گریبان گیر مردم است.

در این شرایط حساس که مردم به لحاظ مشکلات اقتصادی و سلامت، نیاز مبرم به مواد پروتئینی و لبنی سالم دارند، هرگونه شبهه افکنی که باعث کاهش مصرف این گونه محصولات شود و یا در عرضه با قیمت مناسب این نیاز جامعه سنگ اندازی بنماید خیانت به سلامت مردم و چه بسا نسل های آینده است.

البته در پاسخ به انتقادات مطرح شده در مخالفت با عرضه مستقیم محصولات لبنی (مندرج در آن گزارش) ما دامداران نیز سخن های نگفته بسیاری در سینه داریم که کاش نشریه در تهیه گزارش از این نظرات نیز مطلع می شد و اقدام به تهیه گزارش جامع تری می نمود.

در پایان و مهم تر از همه این مباحث از آن نشریه محترم مستدعی است که با توجه به جایگاه شهرستان نیشابور به عنوان «بزرگترین تولید کننده شیر کشور به نسبت جمعیت» و همچنین نیاز حیاتی و اهمیت وجود لبنیات سالم و با قیمت مناسب جهت مصرف آحاد مردم در سفره غذایی، بیائیم دست به دست هم دهیم و با تولید و عرضه لبنیات سالم و معرفی و تبلیغ منافع و مزایای «استفاده از لبنیات» پایه گذار جامعه و فرزندانی سالم در جامعه خود باشیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.