نقدی به سخنان اعضای محترم شورای در مورد کمک به جشنواره عمار

نقدی به سخنان اعضای محترم شورای در مورد کمک به جشنواره عمار:

خلاصه خرجی «سیاسی» از جیب مردم ممنوع!

بر اساس خبر درج شده در نشریه ی خیام نامه ، در جلسه ی مورخه ی هجدهم آذرماه شورای شهر نیشابور، درخواست دبیر جشنواره ی فیلم عمار مبنی بر کمک یکصدو پنجاه میلیون ریالی شورای شهر به این جشنواره مطرح شده است .

نظرات ارایه شده از جانب اعضای محترم شورا در این خصوص جالب توجه است. آقای صائب نیا، رییس کمیسیون فرهنگی شورا، عنوان نموده اند که «گروه اصولگرایی که همفکران آقای طائب می باشند جشنواره ی عمار را در کشور راه انداخته اند» عضو دیگری هم با تصویب این درخواست مخالفت نموده و گفته اند: اگر این طور تصویب شود باید به موارد مشابه هم اورژانسی رای دهیم. البته برخی از اعضا بر تصویب آن تاکید داشته اند. جدای از ارتباطات دبیر محترم این جشنواره با برخی از اعضای شورا، به عنوان یک شهروند، در خصوص واکنش اعضای شورا به درخواست مطرح شده نکاتی به ذهنم رسید که مطرح می نمایم و امیدوارم این بزرگواران اگر توضیحی داشتند بیان نمایند.

یکم:بدیهی است حمایت از فعالیت های فرهنگی و ورزشی یکی از وظایف شورا و شهرداری است.اما به نظر می رسد این اقدامات باید متناسب با توان مالی شهرداری و در حقیقت شهروندان باشد و از طرف دیگر در نحوه اجرا و شفافیت هزینه های مالی دقت و وسواس لازم صورت گیرد. آقایان مستحضر هستند شهرداری به عنوان یک نهاد خود گردان، بخش عمده ی هزینه های خود را از محل عوارضی تامین می کند که تحت عناوین مختلف از مردم دریافت می کند. برا ساس این پیش فرض و با توجه به شرایط سخت اقتصادی مردم به عنوان تامین کنندگان اصلی منابع مالی شهرداری ونیز اصل مهم امانتداری از اموال عمومی، آیا شایسته است اعضای محترم شورا به عنوان امین مردم در شورا، در این مورد و در موارد مشابه، این گونه چوب حراج بر اموال شهروندان بزنند و با اغماض از آن عبور کنند.

دوم: برابری و رعایت عدالت در اخذ تصمیمات باید از ویژگی های شورا باشد.آیا آقایان در صورت دریافت درخواست های مشابه با همین گشاده دستی حاضر به بررسی و اخذ تصمیم خواهند بود؟

عبدالرضا قندهاری

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.