نظر نماینده مردم نیشابور در باره «اعاده اموال نامشروع»: فرصتی برای شفافیت مالی است

نماینده مردم نیشابور در مجلس در مورد طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان اظهار داشت: بنده جزو موافقان این طرح هستم. کسانی که قرار است در قالب این طرح قرار بگیرند، همگی جزو مدیران و مقامات نظام بوده‌اند و سال‌ها زحمت کشیده‌اند ولی باید با حفظ شئونات انجام شود.

حمید گرمابی افزود: یکی از مشکلاتی که در سال‌های بعد از انقلاب داشته‌ایم، عدم شفافیت مالی در وزارتخانه‌ها، سازمان ها و نهادها بوده است.  اگر این شفافیت باشد، مردم شرایط را تحمل می‌کنند، همان طور که زمان جنگ تحمیلی هم مردم تحمل کردند زیرا همه از اوضاع خبر داشتند. اما اگر مسئولان شرایط شان با توده مردم یکی نباشد مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

گرمابی تاکید کرد کرد: این طرح فرصتی برای ایجاد شفافیت مالی است تا مردم در جریان ثروت مسئولان کشور باشند، این ثروت ممکن است از راه درست و حلال هم به دست آمده باشد و ایرادی نداشته باشد، اما باید مسایل شفاف باشد.

وی همچنین در مورد آفات احتمالی عدم اجرای طرح بیان کرد: وقتی توقع و انتظاری در میان توده مردم ایجاد می‌شود و این انتظارت برآورده نشود،  قطعاً مشکلاتی ایجاد می‌ کند.

نماینده مردم نیشابور در مجلس همچنین در مورد ضمانت اجرایی طرح اظهار داشت: هنوز جزئیات طرح مشخص نیست اما پای اصلی آن مجلس است که وظیفه‌اش نظارت بر امور مختلف کشور است.

گرمابی تصریح کرد: اگر عزم عمومی باشد، این کار قابل انجام است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.