در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه عنوان شد: فرماندار: کدام پاداش؛ دروغ نگویید!

18از منتشرکنندگان مطلب پاداش ده ها میلیونی شکایت کرده ام تا معلوم شود چه کسی این مبلغ را گرفته است

برای برگرداندن شهردار پیشین پیشنهاد رشوه دادند

در پاسخ به درخواست تضمین برهم نخوردن تجمع هواداران احمدی نژاد: چون برهم زنندگان تجمعات خودشان طرفدار احمدی نژادند؛ مشکلی پیش نمی آید

وقتی می توانم ار روابطم در تهران به نفع نیشابور استفاده کنم، نشستن در اتاق فرمانداری هنر نیست.

آزاده مهدیار / نشست خبری آخرین روز تیرماه با فرماندار ویژه شهرستان، به داغی هوای این روزهای شهر بود. در این نشست، مظفری که خواست ابتدا شنوای تمام سوالات خبرنگاران از طیف های مختلف باشد و سپس پاسخ دهد، از سوی خبرنگاران دونشریه  نشریه اصولگرا مورد خطاب قرار گرفت،حتی پس از پاسخ های مظفری، مجددا همین صحبت ها مطرح و گاه جلسه مصاحبه تبدیل به مناظره با فرماندار می شد.

فرماندار ویژه شهرستان در پاسخ به انتقاداتی که در رابطه با عنوان «منطقه ویژه اقتصادی نیشابور» در برخی نشریات وارد شده بود، گفت: مجوز این موضوع پس از چانه زنی ها و مذاکرات بسیار به نیشابور داده شد، به کسانی که می گویند هیچ اقدامی صورت نگرفته می گویم لااقل اطلاعات خود را کامل کنید که اصلا موضوع چیست؟ در این زمینه زمین منطقه تعریف و سندهای پیوست شده و به نیمه راه رسیده ایم، اگر به فکرتوسعه نیشابور هستیم  باید حمایت کرد تا راه تا انتها طی شود.

مظفری در پاسخ به این سوال که برخی مدیران نالایق در شهرستان هستند که پشت سر شما پنهان می شوند، چرا در جهت تغییر آن ها،ازجمله اداره ورزش و جوانان اقدامی نمی شود؟ اظهار کرد: اداره ورزش و جوانان مانند فضای مسمومی که برخی جاها وجود دارد، هنوز تعیین تکلیف نشده و من نظرات دستگاه سیاسی شهرستان را به اداره کل منتقل کردم و منتظر نتیجه هستیم و البته این را هم بگویم که به طور کلی متاسفانه وزارتخانه «ورزش و جوانان» وزارتخانه معطلی است.

اتهام وارد شده به مقام عالی دولت در شهرستان از سوی یک نشریه تازه متولد شده با این مضمون که همزمان با پاداش ۵ میلیون تومانی که شهردار عزل شده به اعضای شورا داده بود، ۴۰ میلیون تومان پاداش هم فرماندار بابت جلسات هیات مدیره سازمان های شهرداری دریافت کرده است، مظفری با اشاره به شکایت خود از این نشریه بابت درج این مطلب کذب گفت: دریافت چنین پاداشی دروغ است و علت شکایت من از این نشریه این است که بدانم اگر چنین چکی به نام فرماندار صادر شده؛ وآیا کسی این مبلغ را دریافت کرده است؟ به هر حال، پیگیر روشن شدن این قضیه هستم.

وی کل دریافتی خود از شهرداری را بابت حق الجلسه شرکت در جلسات سازمان اتوبوس رانی و تاکسی رانی به مبلغ چهار میلیون تومان اعلام کرد و افزود: طبق قانون تجارت الزامی به حضور در جلسه برای امضای صورت جلسه نیست، همین مبلغ را نیز به دفترم داده ام که به مراجعان نیازمند که به فرمانداری می آیند داده شود.

مظفری در خصوص دریافت حق الجلسات از بانک شهر با وجود سِمت فرمانداری در نیشابور گفت: سیکل انتقال من به پُست فرمانداری حداقل شش ماه طول کشید و در این مدت، اخلاقا و قانونا باید صورت جلسات را امضا می کردم، مبلغ صورت جلسات هم ۲۵۰ هزار تومان در هر جلسه بود که هر ماه چهار جلسه تشکیل می شد، یک میلیون و دویست هزار تومان پاداشی هم که در این مدت گرفتم به دلیل آن بوده که عضو هیئت مدیره چندین شرکت از پانزده شرکت بانک شهر بودم و با توجه به این که بانک می تواند طبق قانون تا سقف سه درصد سود خود را به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره بدهد، این مبلغ اصلا زیاد نیست.

فرماندار در پاسخ به این سوال که چرا در نیشابور حضور کمرنگ دارید؟ گفت: نشستن در نیشابور مشکلی را حل نمی کند، من در تهران بسیاری مواقع بدون وقت قبلی می توانم به دفتر ریاست جمهوری، معاونین وی و بسیاری وزارتخانه ها بروم، من اگر بتوانم از روابط م برای توسعه نیشابور استفاده کنم هنر کرده ام، و با همین پیگیری ها هم در برخی حوزه ها ازجمله در حوزه بهداشت و درمان کارهایی صورت گرفته است.

موضوع دیگری که طراحان سوال پیش کشیدند، چرایی موافقت کمیته انطباق با حکم سرپرستی هادی مسلمی در پست شهرداری بود که به گفته پرسش کنندگان، نحوه رای دادن به وی خلاف بوده است.

مظفری در پاسخ به این سوال با بیان این که با وجود مراجعات دائم آقای عباس حسینی به من در خصوص ماجرای ایشان، سعی کردم دخالتی در تصمیمات شورا نکنم افزود: در عین حال توصیه کردم اجازه دهند روال قانونی طی شود.

فرماندار از موضوعی دیگر نیز پرده برداشت، رشوه ۵ میلیون تومانی  از سوی عباس حسینی به فردی که ۴ میلیون آن را به دفتر دیوان عدالت اداری داده و ۱ میلیون تومان دیگر را برای خود برداشته تا رای انفصال از خدمت وی «توقف موقت» بخورد! با اصرار خبرنگاران به معرفی این فرد مظفری پاسخ داد: من خود این فرد را برای تان می آورم!

وی در خصوص حکم سرپرستی نیز با اشاره به توافق قبلی اعضای شورا نسبت به روند رای گیری و استعلام از استانداری برای صحیح بودن نحوه رای گیری، آن را بلااشکال توصیف کرد.

خبرنگار نشریه ای که متعلق به علی جدی، عضوسابق شورا واز حامیان شهردار پیشین است، خطاب به مظفری گفت: اگر محمود احمدی نژاد را برای سخنرانی به نیشابور دعوت کنیم آیا شما تضمین می کنید که مراسم ایشان دچار مشکلی نشود؟

مظفری با خنده پاسخ داد: کسانی که مراسم و گردهمایی ها را بر هم می زدند طرفداران ایشان بودند، اگر آنان ساکت باشند مشکلی پیش نمی آید.

فرماندار در خصوص انتخابات سال ۸۸ و کمک مالی وی به ستاد میرحسین موسوی نیز بار دیگر مورد پرسش قرار گرفت و پاسخ داد: رد صلاحیت من در انتخابات بعدی مجلس طبق آنچه از وزارت اطلاعات اعلام شده بود، کمک مالی به ستاد آقای موسوی بود، من به شورای نگهبان هم اعلام کردم، آقای موسوی مانند سه کاندیدای دیگر تایید صلاحیت شورای نگهبان را گرفته اند و فعالیت در ستاد هیچ کدام مشکلی ندارد، من آقای موسوی را در آن زمان بهترین گزینه می دانستم و در ستاد ایشان در مشهد فعالیت کردم و دو میلیون تومان از حساب شخصی خودم کمک مالی کردم و این هیچ ایرادی ندارد که عین حفظ ارزش هایی چون صداقت است.

وی به برخی تخلفات صورت گرفته در آن انتخابات هم اشاره کد از جمله عدم تطابق آمار برخی صندوق ها با آنچه فرمانداری شمارش کرده بود.

نشست فرماندار که به علت پرسش های حاشیه ای کم تر در آن مجال طرح پرسش های مرتبط با توسعه شهرستان ایجاد شد، مطالب دیگری هم داشت، که با توجه به اتمام جلسه پس از زمان ارسال «خیام نامه» به چاپخانه، در شماره های آتی و یا کانال خیام نامه به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.

 


 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.