نشست آسیب شناسی شعر نیشابور

سیدباقر میرعلمدار- جمعی از شاعران مطرح نیشابور در هجدهمین نمایشگاه ناشران کتاب ایران در غرفه کتاب انجمن کتاب سیمرغ با حضور علاقه مندان اقدام به برگزاری کارگاه آسیب شناسی در مسائل و مباحث شعر نیشابور کردند .

در این نسشت که به همت کارگاه شعر جوان برگزار گردید ، رحمت الله برمکی ، ایمان کرخی ، مسعود بلوچی و باران حجتی به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

ایمان کرخی شاعرو مجسمه ساز نیشابوری اظهارکرد: تا کنون به این فکر نکرده بودم شاعر هم باید شعر بگوید هم به فکر نشر و چاپ اشعارش باشد.

رحمت ا..برمکی شاعر و فعال فرهنگی نیزگفت: در مقایسه با شهرهای دیگر ایران فعالیت حوزه شعر، در محافل ادبی بسیار پویاست اما بحران نقد و نقد ادبی به تبع جریانهای کلی شعر، شهر نیشابور را نیز فراگرفته است.

باران حجتی شاعر با پرداختن به فضای سال های اخیر حوزه ادبی نیشابور بیان کرد: خاک نیشابور شاعر پرور بوده و هست و از سال ها پیش تا کنون شاعران به ویژه زنان شاعر بسیاری در دامانش متولد شده و پا گرفته اند.

مسعود اصغر نژاد بلوچی شاعر و روزنامه نگار نیزگفت: شاعر باید همدم و هم درک مردم باشد، شعر جوان و شاعر جوان باید خود را برای چنین جایگاهی آماده سازدو کم خوانی مانند کم خونی آدم را کم رنگ می کند.

در پایان این نشست که با استقبال دوستداران و علاقه مندان فرهنگی مواجه گردید شاعران حاضر در این نشست به خواندن تعدادی از شعرهای خود در حوزه کلاسیک و سپید پرداختند.

در این نشست مرتضی آخرتی شاعر نیز به خوانش تعدادی ازآثار خود پرداخت.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.