نخستین جلسه شورا در سال جدید مطرح شد: ابهام در قرارداد ۱۵ ساله پیمانکاری شهربازی

نظارت اعضای شورا در سه گروه، بر خدمات شهرداری در سه منطقه شهر

آزاده مهدیار/ اولین جلسه علنی شورای شهر در سال ۹۷ طبق رویه به قرائت نامه ها و مصوبات گذشت و در آن از تصویب بودجه شورای شهر تا تحقق ۸۶ درصدی بودجه شهرداری سخن به میان آمد.

ابهام در قرارداد ۱۵ ساله پیمانکاری شهربازی

کمیسیون اداری-مالی شورای شهر قرارداد ۱۵ ساله با پیمانکار شهربازی نیشابور را دارای ابهاماتی تشخیص داده و رئیس این کمیسیون در قرائت بندهای مصوبه شورا برای رفع این ابهامات، بیان کرد: در جلسه کمیسیون که با حضور کارشناسان شهرداری برگزار شد، مقرر گردید تاریخ دقیق نصب دستگاه های شهربازی، علت عدم تحویل متراژ باقی مانده از قرارداد به شهرداری، مدارک و فاکتورهای دستگاه ها با ذکر جزئیات، گزارش فعالیت های عمرانی که طبق قرارداد بر عهده پیمانکار بوده، تعداد دستگاه های مازاد نصب شده خارج از قرارداد و تاثیر آن بر سهم شهرداری، تعداد دستگاه هایی که از قبل در مالکیت شهرداری بوده، اجاره کیوسک های واقع در محوطه و میزان درآمد آن ها، سهم شهرداری از درآمد شب بازار مقابل شهربازی و میزان فروش بلیط دستگاه ها به شورای شهر ارسال شود.

محمدکاظم صادقی، رئیس کمیسیون اداری-مالی و همت آبادی، رئیس کمیسیون خدمات شهری به نمایندگی از شورا پیگیر بررسی این گزارش ها و دریافت آن شدند که موارد مذکور در جلسه کمیسیون در صحن علنی نیز از تصویب اعضا گذشت.

تصویب بودجه ۷۹۰ میلیون تومانی شورای شهر

در این جلسه، بودجه شورای شهر به میزان ۷۹۰ میلیون تومان به تصویب رسید.  صادقی در این باره گفت: اگر طبق بودجه شهرداری که رشد داشته بودجه شورا را تعیین می کردیم بیشتر از این می شد، اما طبق دستورالعمل وزارت کشور و با توجه به درجه شهرداری نیشابور که ۹ است، عمل کردیم.

تحقق ۸۶ درصدی بودجه ۹۶

شهردار با اشاره به تحقق ۸۶ درصدی بودجه شهرداری نیشابور در سال گذشته گفت: نیشابور شرایط احراز رتبه ۱۰ را دارد کما این که سایر شهرها با وسعت و جمعیت کمتر از نیشابور دارای رتبه ۱۰ هستند، من از مسئولان، فرمانداری و نمایندگان می خواهم پیگیر این موضوع باشند.

وی درصد تحقق بودجه سال گذشته را ۸۶ درصد اعلام کرد که نسبت به سال های پیشین رقم قابل توجهی است. موضوعی مورد تایید اعضای شورا نیز قرار گرفت.

نامه شهرداری مبنی بر دریافت ۵۰ درصد از بهای خدمات مدیریت پسماندِ اصناف، در قالب عوارض مشاغلِ «پر زباله»، که به گفته اعضای شورا «عین قانون» است و تا به حال اجرایی نشده،  از دیگر مصوبات این جلسه بود.

نامه شهرداری در رابطه با پیمانکار فضای سبز پیشین منطقه یک که به ادعای شهرداری مبلغ اضافه دریافت کرده که به صرفه و صلاح شهر نبوده، قرائت شد و مقرر شد آنالیز درآمد-هزینه آن به شورا ارسال گردد.

تصویب لایحه تجلیل از نخبگان ورزشی

لایحه «تجلیل از نخبگان ورزشی شهر» که در کمیسیون ورزش و جوانان تصویب شده بود نیز به صحن علنی آمد و مورد تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

بر این اساس این مصوبه،  ورزشکاران دارای مقام های جهانی، آسیایی و ملی، مدال آوران فدراسیون ها، المپیک و پارالمپیک، کسب سهمیه ورود به المپیک و ورزشکاران دارای بازوبند پهلوانی که مدارک آن ها از سوی فدراسیون مربوطه و اداره ورزش و جوانان مورد تایید قرار گیرد، مشمول این مصوبه می شوند و هر ورزشکار در سال تنها یک بار مشمول تقدیر و جوایزِ موضوعِ این مصوبه می شود.

از سوی کمیسیون عمران نیز تذکری در رابطه با توافق نامه هایی که به دلیل کسری مدارک برگشت می خورد، به شهرداری ارائه شد.

تشدید برخورد با تخلفات ساختمانی

در ادامه جلسه گزارش جلسه هم اندیشی اعضای شورا و بررسی عملکرد ۶ماهه شورای شهر که از سوی رضا مهرداد پیشنهاد شده بود، قرائت شد.

 اجرای کامل تبصره ماده ۱۰۰ که عدم اجرای آن یکی از عوامل تخلفات ساختمانی است، نظارت دقیق تر بر پروژه های عمرانی، تذکر به شهردار در رابطه با نتایج نظرسنجی روابط عمومی شورای شهر از مردم و توجه به اولویت های فاکتورهای مدیریت شهری از دید مردم از مصوبات این جلسه بود.

همچنین اعضای شورا مصوب کردند که شهر به ۳ منطقه تقسیم شده و برای هر منطقه ۳ نفر از اعضای شورا مامور بررسی نحوه مدیریت شهری در تمامی حوزه ها شدند.

این  ۳ منطقه شامل الف) شهرک ها تا بلوار ۷۶ متری، ب) شرق شهر، از ضلع شرقی خیابان دارایی تا منتها الیه شرقی شهر و ج) غرب نیشابور از ضلع غربی خیابان دارایی می شود.

در جلسه همچنین اعلام شد محمدکاظم صادقی، عضو شورا قصد سفر ۱۲ روزه به کربلا با دوچرخه را دارد و به این ترتیب از اعضای شورا تا ۱۲ روز آینده خداحافظی کرد.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.