نخستین اقدام شورای پنجم پس از آغاز به کار رسمی؛ کوثری سرپرست شهرداری شد

 

رضا میرابی- مراسم تودیع شهردار پیشین و معارفه سرپرست جدید شهرداری نیشابور پس از یک روز از آغاز به کار رسمی شورای پنجم شهر برگزار شد.

مهدی کوثری که پیش از این در مسند سرپرستی شهرداری منطقه یک شهر حضور داشت، با حفظ سمت با انتخاب شورای پنجم شهر به عنوان سرپرست شهرداری نیشابور منصوب شد.

وی در سال های گذشته در سمت رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری نیشابور و نیز معاون شهردار خدمت کرده است.

کوثری که دانش آموخته رشته معماری و مدرس دانشگاه است، در مراسمی  با حضور ۶ نفر از شورای پنجم و مدیران تابعه شهرداری در محل شهرداری نیشابور، گفت: مشکلات مالی در اکثر شهرداری های کشور وجود دارد. بدهی شهرداری نیشابور تقریبا برابر با بودجه کل شهرداری است اما این دلیل نمی شود که ما برای جبران بدهی دست از کار عمرانی جدید و پروژه های نو بکشیم.

او ادامه داد: وضعیت فعلی شهرداری به گونه ای است که باید با همفکری شورای شهر از هزینه های اضافی شهرداری کاسته شود و تمرکز بر طرح ریزی و اجرای پروژه های خاص عمرانی باشد.

سپرست شهرداری نیشابور با بیان این که اولین دغدغه مجموعه شهرداری باید پرداخت حقوق معوقه پرسنل شهرداری باشد، افزود: در زمینه منابع درآمدی انتظار است با تیم مالی خوبی که در شهرداری وجود دارد، در درجه اول، معوقات پرسنل شهرداری پرداخت شود.

کوثری در تشریح وضعیت جابه جایی مدیران سازمان های شهرداری، خاطرنشان کرد: سیاست حذفی در شهرداری آینده وجود نخواهد داشت. ما تعداد محدودی مدیر شهری داریم که باید از تمام ظرفیت آن ها در شهرداری استفاده کنیم. در مقاطعی گروه بندی ها و سوگیری های جناحی باعث شکل گیری بحران دوقطبی شهرداری نیشابور و از بین رفتن انسجام مجموعه شد.

وی تصریح کرد: حدود ۵۰۰ نفر نیروی اضافه در مجموعه پرسنل شهرداری داریم که این موضوع هزینه زیادی را تحمیل می کند. ما باید برای این افراد «کار» تعریف کنیم. یعنی باید با تعریف پروژه های برنامه ریزی شده، از این افراد در جایگاه درست بهره ببریم.

او در ادامه گفت: شهرداری نباید برای شورا یا شهردار و سرپرست کارکند. همه باید برای حل معضلات شهری که ریشه ای قدیمی دارد، تلاش کنیم. موازی کاری های شهرداری هزینه های زیادی برای شهرداری در بر دارد که باید کم و حذف شود.

کوثری افزود: موضوع دیگری که باید به آن توجه شود، موضوعات فرهنگی و نشاط شهری است که به طور مستقیم با رضایت شهروندان در ارتباط است. باید تا پیش از ایام سوگواری محرم فضای شهر را مفرح کنیم تا شاید کمبود طرح های عمرانی در به شکلی جبران شود.

او اذعان کرد: مهندس مسلمی از مدیران توانمند و باتجربه شهرداری هستند و حق بر این بود که خود ایشان این مسئولیت را بپذیرند. شاید وجود بنده برای هماهنگی مجموعه مدیران شهرداری و شهردار آینده شهر باشد.

عضو شورای شهر نیز در این جلسه گفت: مهندس کوثری به اصل کار بپردازند و از حاشیه ها دوری کنند. جابه جایی و نقل و انتقال نیروها در دوران سه ماهه سرپرستی، هدر رفت زمان را به دنبال خواهد داشت.

کاظم صادقی تاکید کرد: زمان سرپرستی کوتاه است و ارزش جابه جایی های گسترده در سطح شهرداری را ندارد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.