مهمترین مصوبات شورای شهر: رسیدگی شورا به ابهام در میزان حقوق و پاداشِ  پرسنل شهرداری

محله سرآب چمبران، نه شهر است و نه روستا!

درختان جاده باغرود در خطرِ خشک شدن

جلسات شورای شهرستان ۵ ماه است که تشکیل نشده!

آزاده مهدیار/ جلسه شورای شهر هر چند با دو غایب، اما به روال هر هفته تشکیل شد و اعضا مصوبات و نامه های کمیسیون ها را به بحث و بررسی گذاشتند، رئیس کمیسیون خدمات شهری در پایان این جلسه از نتایج مثبت در خصوص تعیین تکلیف کارگران معترض خدمات شهری منطقه۲، که به تازگی به پیمانکار سپرده شده است، خبر داد.

ابهام در میزان حقوق و پاداشِ  پرسنل شهرداری

رئیس کمیسیون اداری-مالی شورا در این نشست گفت: با توجه به این که برخی کارکنان شهرداری مرتب با اعضای شورا تماس می گیرند و ابهاماتی در خصوص میزان حقوق و پاداش خود دارند شهرداری را مکلف کردیم لیست حقوق، اضافه کاری و پاداش آبان و آذر کارکنان را برای بررسی به شورا ارسال کند.

احداث ۴ پل عابر پیاده در میدان امام رضا، خیابان امام، خیابان کاشمر و خیابان حافظ تا میدان بی بی شطیطه جهت تامین امنیت شهروندان نیز از مصوبات این جلسه شورای شهر بود.

درختان جاده باغرود در خطر

در این جلسه شورا، رئیس کمیسیون خدمات شهری نسبت به در خطر بودن درختان جاده باغرود هشدار داد و در تذکری به شهرداری از خواستار رسیدگی عاجل به این امر شد.

احمد همت آبادی، منشی هیات رییسه شورا، از شهرداری خواست نسبت به تیمار درختان این منطقه اقدام و گزارشی مبنی بر نحوه حفظ و نگهداری این درختان به شورا ارسال کند.

در ادامه، مجتبی باری هم نسبت به قطع درختان خیابان نرسیده به میدان صنعت توسط پیمانکار علی رغم همه مصوبه و تذکرات شورا انتقاد کرد.

ساماندهی پایانه بابک کریمی که هنوز تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص توسط شهرداری اجرایی نشده است، قرارداد واگذاری شهربازی نیشابور که چندین ماه است علی رغم تصویب، اقدامی برای آن صورت نگرفته و از جمله هنوز نظر کارشناس دادگستری ارسال نشده و نیز تکمیل پارک شهید طاهری در جنوب شهر از مصوبات هیات رئیسه شورای شهر بود که به تصویب صحن نیز رسید.

محله ای که نه شهر است و نه روستا!

ساکنین محله سرآب چمبران با ارسال نامه ای از شورا خواسته اند نسبت به تعیین تکلیف این منطقه اقدام شود.

به گفته احمد همت آبادی، مردم این منطقه، که نه در محدوده شهر است و نه روستا محسوب می شود با مشکلات زیادی رو به رو هستند.

گزارش جلسه مشترک کمیسیون خدمات شهری با پیمانکاران مجموعه های بادی مستقر در پارک های شهر، رئیس اداره استاندار و سرپرست سازمان سیما و منظر شهرداری نیز به صحن علنی شورا ارایه شد.

لزوم هوشیاری مردم در مورد رعایت استاندارد

بر اساس گزارش ارایه شده، جلسه مذکور حاوی مصوبه ای چند بندی بود که از جمله بر لزوم انعقاد قرارداد به مدت ۲ سال و امکان تمدید آن، رعایت الزامات ایمنی و زیباسازی، در نظر گرفتن نرخ مشخص توسط کمیته نرخ گذاری شهرداری و هماهنگی با اداره استاندارد جهت نظارت بر پارک های بادی سطح شهر تاکید دارد.

همت آبادی، رییس کمیسیون خدمات شورا، همچنین سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ را که از سوی رئیس اداره استاندارد اعلام شده بود معرفی و اظهار کرد: شهروندان می توانند بارکد درج شده زیر علامت استاندارد هر محصول را به این شماره پیامک کنند و مشخصات استاندارد محصول را دریافت کنند.

به گفته وی از همین طریق تا به حال چند محصول غیراستاندار از جمله «ضد یخ» شناسایی شده است.

جلسات شورای شهرستان ۵ ماه است که تشکیل نشده!

مجتبی باری که همراه با رضا مهرداد به عنوان نمایندگان شورای شهر در شورای شهرستان انتخاب شده در خلال جلسه اذعان کرد: جلسات شورای شهرستان ۵ ماه است که تشکیل نشده! وی افزود: بگذارید وارد جزئیات نشوم ولی هنوز هیات رئیسه جدید این شورا هم انتخاب نشده است .

احمد همت آبادی نیز گفت: فعالیت شورای شهرستان بسیار مهم است و مسئولیت ۴ بخش را بر عهده دارند.

اِلمان های پیشنهادی نوروزی، ضعیف اند

رئیس کمیسیون فرهنگی همچنین اعلام کرد: طرح های ارسالی برای المان های نوروزی که با فراخوان اعلام شده است، تا به الان بسیار ضعیف بوده و مقرر کرده ایم اعضای کمیته المان ها در جلسه کمیسیون حضور داشته باشند تا چاره ای برای آن بیاندیشیم.

رئیس کمیسیون عمران از جلسه کمیته راهبردی دکل های مخابراتی با حضور شهردار، معاون شهرسازی، مدیر ترافیک، نمایندگان استانداری و اداره کل مرکز رادیویی شرق کشور و نمایندگان اپراتورها خبر داد و مقرر شد شهرداری از عملیات عمرانی اپراتورهایی که در نصب دکل ها، ضوابط شهری را رعایت نمی کنند ممانعت کند.

همچنین بر اساس پیشنهاد شوراییان، مقرر شد شهرداری برای حصول اطمینان از اجرای شرایط استاندارد، مبلغ ۱۰ تا ۱۵ میلیون ریال در سال از متقاضیان نصب دکل برای جبران هزینه ها دریافت کند.

البته در این زمینه محمدکاظم صادقی با طرح این سوال که «پایه تعیین این مبلغ چیست؟» افزود: ضمن این که در مورد دکل های اپراتورهای همراه، باید زیباسازی صورت گیرد. چرا که به گفته او، منظره بسیار بدی برای شهر ایجاد می کنند.

هادی ترقی پاسخ داد: عوارض نصب دکل ها را وزارت کشور تعیین می کند و دیوان عدالت اداری اجرای حکم قلع و قمع برخی دکل ها را از سوی شهرداری منع کرده است. با توجه به این ابهام ها و برای اندیشیدن ضمانت اجراهایی جهت جلوگیری از نصب بی ضابطه دکل های مخابراتی، مقرر شد مصوبه مجددا برای بررسی بیشتر به کمیسیون بازگردد.

هیات امنای مسجد جامع نیز درخواست تمدید پرداخت حق الزحمه فردی که سرویس های بهداشتی مسجد را نگه داری می کند را داشتند که با پرداخت ماهانه ۷۰۰ هزار تومان مقرر در قرارداد موافقت شد.

همچنین قرارداد واریز حقوق سه نفر پرسنل «دفتر خبری صدا و سیمای نیشابور» توسط شهرداری با مبلغ ماهانه ۳ میلیون تومان تمدید و با افزایش ۲۰ درصدی آن موافقت گردید.

 

رئیس کمیسیون خدمات شهری در خصوص تکلیف کارگران خدمات شهری واگذار شده به بخش خصوصی که پس از تجمعات اخیرشان، امروز هم تعدادی از آنان در ساختمان اداری شورا حضور داشتند، به «خیام نامه» گفت: در آخرین جلسه ای که در فرمانداری تشکیل شد، ضمن تاکید بر اجرایی شدن قرارداد، بنا شد همه مطالبات کارگران پرداخت شود. امروز هم معاون خدمات شهری در جمع کارگران حضور یافت و تمام سوالات پاسخ داده شد.

اگر چه هنوز کارگران دغدغه امنیت شغلی و دستمزدی دارند اما، این عضو شورا ابراز  امیدواری کرد که با اولین پرداخت حقوق شان مرتفع می شود.

گفتنی است که هادی درودی به نمایندگی از اعضای شورا و رضا مهرداد به نمایندگی از اعضای شورای شهرستان، در جلسه تودیع و معارفه استاندار خراسان رضوی حضور داشتند و به همین دلیل غایب این جلسه شورا بودند و محمدکاظم صادقی ریاست شورا را بر عهده داشت.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.