مهدی بلوکی معاون مدیر کل و رییس اداره هواشناسی شهرستان نیشابور گزارش تحلیلی بارش و وضعیت دما در شهرستان نیشابور و فیروزه تا آذرماه

baresh.baran_هواشناسی

 

از ابتدای سال زراعی تا مورخ۹۴/۷/۲۹ (از ابتدای مهرالی ۲۹مهر۹۴) در شهرستان مقدار ۱۷٫۵ میلیمتر بارش داشته ایم.در حالی که سال قبل در همین مدت بارش۸ میلیمتر بوده است.همچنین مقداربارش میانگین دوره آماری در مدت مشابه ۱٫۹ میلیمتر می باشد. با این وضعیت ،امسال  در مهرماه نسبت به سال قبل ومیانگین دراز مدت افزایش بارندگی داشته ایم.واین بارندگی از لحاظ زمانی برای زعفران شهرستان با توجه به کمبود آب،بسیار ارزشمند بود.

در سال زراعی جاری،شهرستانهای درگز ،قوچان،کلات نادری،فریمان وگلمکان بارش بیشتری نسبت به نیشابور داشته اند.

پیش بینی می شود در ماههای آبان وآذر بارش ها در نیشابور در حد نرمال ۴۵ میلیمتر  باشد.دما نیزدر حد نرمال بوده وجای نگرانی از لحاظ سرمای شدید در این دوماه نیست.

هواشناسی همه ساله با توجه به اهمیت بحث سرمازدگی در مهر ماه نسبت به وقوع این پدیده  با حساسیت خاص اطلاع رسانی می کند  امسال نیزدر جلسات برنامه ریزی کشت پاییزه که درادارات جهاد کشاورزی  شهرستان نیشابور و فیروزه برگزار شد وهمچنین در جلسه گردهمایی دهیاران فیروزه در خصوص بارش وسرمای مورخ ۲۵ مهر ماه اطلاع رسانی شد.وکشاورزان محترم ۴روز فرصت داشتند تا نسبت به جمع آوری محصول ذرت وصیفی جات اقدام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.