مناقشه «مدعیان بصیرت» درباره حضور فرماندار در حوزه برگزاری کنکور

توضیح فرماندار درباره مداخله در اجرای کنکور در حوزه امتحانی فرزندش

شیبانی: چیزی برای پنهان کردن ندارم

در هفته گذشته،  یادداشت واره ای که با تصویر فرماندار در صفحه نخست یکی از نشریات محلی ترکیب شده بود، در فضای مجازی منتشر شد که در آن نسبت به حضور فرماندار در روز برگزاری کنکور در حوزه ی امتحانی که دخترش در آن آزمون داده بود و مداخله او در امور اجرایی آزمون سراسری در این حوزه امتحانی، از جمله دستور خاموش کردن کولر و خوش و بش با فرزندش در حین برگزاری کنکور، اعتراض شده بود.

در این یادداشت که با عنوان «مگر خون فرزند شما از بقیه رنگین تر است»، در فضای مجازی دست به دست شد، خطاب به فرماندار آمده است:

«مردم و بالاتر از همه خداوند متعال ناظر و آگاه بر همه اعمال و رفتار بندگان است و هیچگاه اعمال ناشایست جناب عالی از خاطره مردم نیشابور پاک ‌نخواهد شد.»

نویسنده (نویسندگان) این «شب نامه مجازی» که نوشته خود را با عبارت «به نام قادر قهار» آغاز کرده اند، به ادعای همیشگی «بصیرت مندی» خود ارجاع داده و نوشته اند: «از همان روز اول که شما در این پست خطیر قرار گرفتید چنین روزهایی برای هر انسان با بصیرتی قابل پیش بینی بود.»

در این مطلب که به ادبیات برخی بیانیه های هوادارن جریان های تندرو سیاسی  نیشابور شباهت دارد و نمونه هایی از آن در سال های اخیر در موضوعات مختلف منتشر شده است، آمده:

حضرت آقای شیبانی فرماندار معظم شهر نیشابور!

«روز اولی را که خود را در حد این منصب نمی دانستید، چطور شد که حالا از سر تفرعن و غرور چوب بی آبرویی بر حیثیت خود می زنید.»

در این یادداشت، با بیان این که «آقای سعید شیبانی نه شما و نه خانواده شما هیچ برتری بر هیچ کدام از شهروندان نیشابور نداشته، ندارند و نخواهند داشت.» برخی پرسش ها از فرماندار نیشابور مطرح شده و از جمله در فرازهای پایانی آن آمده است:

«-آقای سعید شیبانی شما به چه حقی در زمان کنکور در حوزه امتحانی حضور پیدا می کنید؟

-به چه حقی در حالی که کلیه مسئولان از ورود به حوزه امتحانی منع شده بودند، وارد حوزه می شوید؟

– به چه حقی وارد همان کلاسی می شوید که دختر عزیزتان در آن کلاس حضور دارد؟

– به چه حقی سر جلسه امتحان کنکور با دخترتان خوش و بش می کنید و وقتی که می گوید هوا سرد است دستور می دهید کولر ها را خاموش کنند؟ آقای سعید شیبانی! آیا می دانستی همه دختران آن حوزه از شدت گرما شاکی شده بودند؟ آیا می دانستی یک نفر از این دختران حالش به خاطر گرما به هم خورده بود؟ آیا می دانستی اعتراض این دختران به هیچ جا نرسید؟»

پاسخ فرماندار به شب نامه مجازی

خبرنگار «خیام نامه» چگونگی و درستی یا نادرستی این موضوع را از معاون استاندار و فرماندار نیشابور پیگیری نمود.

سعید شیبانی، که ابتدا این خبر را فاقد ارزش پاسخ گویی می دانست و آن را داستان سرایی گروهی بی اخلاق عنوان می نمود که برای رسیدن به خواسته های خود، هیچ حد و مرز اخلاقی قائل نیستند، در پاسخ به اصرار خبرنگار «خیام نامه» که به خاطر اهمیت موضوع نزد «افکار عمومی» خواستار توضیح بیش تر شده بود، ماجرای حضورش را در حوزه امتحانی به طور کامل روایت کرد؛ توضیحاتی که آشکارا  با مدعیات خبر فوق در تضاد است.

وی به «خیام نامه» گفت: بسیاری می دانند که من از خودرو دولتی برای رفت و آمد شخصی استفاده نمی کنم و حتی در منزل سازمانی هم ساکن نیستم و در نیشابور مستاجرم. صبح روز آزمون سراسری من هم مانند بسیاری از والدین که فرزندان شان را در روز برگزاری کنکور تا محل آزمون همراهی می کنند، همراه دخترم با «آژانس» تا محل برگزاری آزمون، که در دانشگاه آزاد واقع بود، رفتیم. محل اصلی برگزاری امتحان هم در داخل یکی از دانشکده های دانشگاه آزاد بود که در فاصله حدود ۲۰۰-۳۰۰ متری آن دانشکده از دخترم خداحافظی کردم و در حالی که دختر من و فرزندان دیگر همشهریان در محل در ورودی سالن کنکور مشغول گرفتن کارت ورود به جلسه بودند، با تاکسی به منزل برگشتم.

شیبانی اضافه می کند: حتی پیش از رسیدن به در خروجی دانشگاه آزاد، آقای دکتر سعیدی (رییس دانشگاه) که با من رو به رو شده بود، درخواست کرد که به اتاق ایشان برویم و سپس بازدیدی هم از محل برگزاری آزمون داشته باشیم، اما برای پرهیز از هر گونه شائبه، دعوت ایشان را هم نپذیرفته و از وی تشکر کردم.

وی افزود: برای بازدید معمول از حوزه های کنکور هم که برنامه ریزی شده بود، به اتفاق دکتر گرمابی از دو حوزه امتحانی که از مکان های زیر نظر آموزش و پرورش است، سرکشی کردیم که آن ها نیز حوزه های آزمون پسران بود و عامدا حتی در محل کنکور دختران حاضر نشدم.

شیبانی ادامه داد: متاسفانه برخی در انتشار اخبار کذب، هیچ حد و مرزی نمی شناسند و همه اصول اخلاقی را در تهمت زدن به دیگران زیر پا می گذارند، در حالی که زیان بی اخلاقی در جامعه، نهایتا به همه باز می گردد.

وی درباره پیگیری احتمالی این موضوع گفت: برخی مطالب ارزش پاسخگویی و پیگیری هم ندارد. این مقدار پاسخ را هم به خاطر روشن شدن ذهن مردم، پیشگیری از تشویش اذهان و احترام به افکار عمومی دادم. من چیزی برای پنهان کردن ندارم و اگر سر سوزنی در این ادعای کذب نشانی از درستی پیدا شود، ظرف یک ساعت خودم از هر مسئولیتی که دارم کنار می روم!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.