«مناظره اَم اَم و هِچ هِچ»

اکنون بشریت منتظر انتخاب کردن است. کاری که همه چیز را عوض خواهد کرد، انتخابی که شما در آن اختیار دارید به هر کس که می خواهید رای بدهید، اما مجبورید هر کس انتخاب می شود را دلسوزانه تحمل کنید. اَم اَم و هِچ هِچ هم از اختیارشان استفاده کرده و نامزد شدند. این بخشی از مناظره‌ی تصویری آن هاست که از رادیو متان در ۹۲/۰۲/۲۷ پخش مستقیم شده و هنوز هم روی موج ها در حرکت است.

اَم اَم: هم اگه راست می گی یکی از طرحاتو بگو تا منم بگم.

هِچ هِچ: هچی دگه، اگه مو طرحامه گوفتوم بعد تو بلند کیدی ش چی؟ اگه مدنوم اول تو ورگو!

 اَم اَم: هم باید دید که مشکلات ما چیه؟ هم نیم آستین پوشیدن جوانان؟ یا تورم یا هم انرژی هسته ای؟ به نظر من هم هیچ فرقی بین این سه مشکل نیست! چون اگه هم نیم آستین تبدیل به آستین بلند بشه تورم هم کم می شه، انرژی هسته ای هم درست می شه. من میام با یه خیاطِ آستین دوز- یک جوالدوز که به تورم بزنه و بادِشو خالی کنه و یه عالمه موز که هم مقوی‌یه هم هسته‌ش بزرگه و انرژی هم داره بله موز خوردن حق مسلم ماست.

هِچ هِچ: مو میوم کی سر سفره ها نفته ره بیَرُم اگه مردوم هچی نِدوشتَن با ….. حداقل نفت کی دوشته بشن- بتنن دمون یک کسه‌ی نفت پارافین برزن و با فرآورده نفتی کامل خواد شه‌ره سر کنن! حال برنامه‌ی تو چیه؟

اَم اَم: برنامه‌ی من مثل هم قدیما برنامه‌ی هفتگی‌یه مثلا سه شنبه ها زنگ اول انشاء، زنگ دوم بیکاری، زنگ سوم هم دیکته.

هِچ هِچ: هچی دگه! دیکته‌شه کی ورمگه ملت بنویسن؟!

اَم اَم: اوش دگه به تو مربوط نِیَه! ولی کاری مُنُم کی به مردوم هم ساندویچ با سس مجانی بتن هم باخرن و حال کنن.

هِچ هِچ: خاب مهمه کی دِ لایِ مقوا بپیچی ساندویچ‌تَه یا دِ لایِ روزنه‌مه! دمونِش مورغ بَشه یا چیز دِگهَ؟ اگه مدنوم ایناشم ورگو چیه؟

اَم اَم: اونش دگه به تو مربوط نِیَه ولی تئوری‌یه چار ساختارم‌رو که اجرا کُنُم همه چی درست می‌شه، ساختار اول: کشاورزی. دوم: دامداری. سوم: کارخونه های انسان سازی و چهارمین ساختار خاک بازی. یعنی اگه کشاورزی خوب باشه، دامداری هم خوب مشه، دام ها اگه خوب باشن یعنی انسان ها هم خوب هستن انسان ها هم که خوب باشن خاک خوب می شه خاک هم که خوب باشه کشاورزی خوب می شه و در نتیجه دام خوبی داریم اگه دام خوب باشه انسان ها خوب به دام می افتن انسان ها که به دام بیفتن خاک خوب می شه و خاک اگه خوب باشه کشاورزی، ما می تونیم به دام هامون گول بدیم تا گول بخورن چون گول اونارو چاق می کنه و این به نفع ماست دام که چاق بشه انسان ها خوبن و خاک خوبی داریم…..

تذکر مجری: جناب ام ام وقت شما تمام شده، این طرح آخری اَم اَم خیلی طولانی بود و در حوصله بحث نمی گنجید مخاطبان عزیز اگر بخواهند می توانند همین الان رادیو متان را روی موج باد بگیرند و تا هر وقت که خواستند گوش کنند. فقط مواظب انتخاب خودتان باشید که اگر گول بخورید هرگز سیر نخواهید شد و هیچ دردی هم از بین نخواهد رفت فقط از حق انتخاب تان تا جایی که جا دارد لذت ببرید. دوستدار مردم: «فضول مردم»

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.