مناسب سازی نیشابور برای معلولان، تنها ۳۰درصد

رئیس اداره بهزیستی نیشابور  معتقد است که در خوش‌بینانه ترین حالت تنها حدود ۳۰ درصد از اماکن نیشابور برای معلولین مناسب‌سازی شده است.

علی‌ صدر در گفت‌وگویی با فارس در عین حال گفته: ستاد مناسب‌ سازی شهرستان در فرمانداری برگزار شده  و مصوبات بسیار خوبی داشته است و اغلب مسئولین امر نسبت به موضوع مناسب‌سازی شهر و ساختمانها و اماکن عمومی برای معلولان حساس شده‌اند.

وی با بیان این که جای کار برای مناسب‌سازی بسیار زیاد است، افزود: بانک‌ها، رستوران‌ها و بعضی از دستگاه ‌های دولتی هم اکنون نیاز به مناسب‌سازی دارند که به‌صورت استاندارد توجهی به این قضیه نشده امیدواریم بر اساس مصوبات ستاد شاهد تحول خوبی در یک سال آینده باشیم.

صدر بیان کرد: شهرداری نیشابور پیش‌قدم در بحث مناسب‌سازی است و در خیابان‌های اصلی شهرستان خط زرد برای عبور نابینایان ایجاد شده است. همچنین برخی از بازارچه‌هایی که در یکی دو سال اخیر راه‌اندازی شده و شروع به کارکرده اند نیز بحث مناسب‌سازی را رعایت کرده اند.

وی در ادامه به بیان این که معلول نیازمند به ویلچر نداریم، اظهار داشت: انواع و اقسام ویلچرها را داشته و مشکلی در خصوص واگذاری نداریم و  مددجویان با پرداخت مبلغی ناچیز ویلچر دریافت می کنند.

صدر بابیان اینکه قطعات ویلچرهای اسقاطی را به مددجویان می‌دهیم، اظهار داشت: مرکز خاصی برای تعمیرات ویلچر در نیشابور نداریم و تعمیرات توسط دوچرخه‌سازی‌ها، معلولین و یا خانواده‌های آن ها انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.