ممانعت از اجرای حکم مقام قضایی توسط یک فرمانده ی ارشد نظامی

ممانعت از اجرای حکم مقام قضایی توسط یک فرمانده ی ارشد نظامی

حکم توقیف یک دستگاه خودرو سواری شخصی که توسط مقام قضایی صادر شده بود در مرحله ی اجرا با دخالت یک مقام نظامی متوقف شد.

کسانی که در ساعت ۴۵/۱۶ یک شنبه ۲۱ دی ماه، در مسیر شمال به جنوب خیابان ایستگاه حرکت می کردند شاهد ترافیک غیر عادی در این خیابان بودند. این ترافیک سبب کنجکاوی کسانی شد که به دنبال علت آن بودند و علت آن چیزی نبود جز پارک دوبله ی یک دستگاه یدک کش! که بنا به درخواست گشت نیروی انتظامی، جهت انتقال خودرو ۴۰۵ پلاک شخصی به پارکینگ، به محل اعزام شده بود اما با مقاومت راننده ی آن مواجه شده بود! تا آنجا که راننده ی خودرو بدون توجه به اخطار پلیس قصد حرکت داشت و پلیس برای ممانعت، ناچار به توقف یک دستگاه موتور سیکلت گشت، در مقابل خودرو توقیفی شد که در ایستگاه اتوبوس مقابل شورای حل اختلاف پارک شده بود.

در حالی که ترافیک خیابان به اوج رسیده بود و تجمعِ مردمِ کنجکاو حرکت خودرو ها را کند نموده بود به ناگاه یک دستگاه خودرو سمند با پلاک نظامی در ایستگاه اتوبوس! و جلو خودرو توقیفی پارک نمود و یک فرمانده ی ارشد نظامی پس از پیاده شدن از آن، به طرف شورای حل اختلاف حرکت نمود. در این میان دوربین خبرنگارِ همکارِ خیام نامه که مشغول تهیه ی عکس از ترافیک خیابان بود، توسط مقام انتظامی و سپس نظامی بدون هیچ دلیل و حکم قضایی توقیف شد.

گفتگوی بین مردم در خصوص این آمد و شدها و حواشی آن با آمدن این فرمانده به اوج رسید که سرجمع آن اشاره به اختلاف دو نهاد نظامی و انتظامی بر سر اجرای حکم توقیف خودرو یک فرد نظامی بود! و جالب آن که اکثریت حاضران حکم به رفع توقیف و توقف اجرای حکم قضایی می دادند و با گذشت چند دقیقه، تحلیل شاهدان درست از آب در آمد و در میان حیرت مردم یدک کش و پلیس رفتند و هیچ اتفاقی دیگری هم نیفتاد؟!!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.