معرفی داستان های منتخب اولین جایزه داستان کوتاه سیمرغ انجمن سیمرغ نیشابور، در آستانه زایش

 

19آزاده مهدیار- در هوای سرد ششم دی ماه و در این مهر و ماه غبار آلوده، درب سینما شهر فیروزه ی نوبنیاد به روی اهالی سیمرغ نشان نیشابور گشوده شد و شرکت در آیین اختتامیه «اولین جایزه ادبی داستان کوتاه سیمرغ»، فرصت نیکی بود تا دیدار چهره های خواستنی ادیبان شهر که وزن سالن را عجیب گران کرده بود، هوای خوشی را دست دهد.

در ابتدای مراسم دبیر مسابقه جایزه داستان کوتاه سیمرغ ضمن خیر مقدم به حضار، هدف از ترتیب چنین رخدادی را شناخت و حمایت از نوقلمان شهرستان در زمینه داستان نویسی، تشویق نویسندگان و ایجاد فضایی برای کشف استعدادهای نو عنوان کرد. مصطفی بیان ضمن اشاره به این که این برنامه به ابتکار «انجمن داستان سیمرغ» رقم خورد، اظهار داشت: این طرح از اوایل شهریور امسال با حمایت مالی و معنوی تعدادی از داروسازان کلید خورد و پس از اعلام در خبرگزاری ها و نشریات تا پایان مهر ماه ۳۵ اثر به دبیرخانه ارسال گردید. وی افزود: آثار به شکل کدبندی شده در اختیار داوران قرار داده شد و اوایل آبان ماه با اعلام داوران، ۴ داستان به مرحله پایانی راه یافتند که امروز پیروز این جایزه ادبی اعلام می شود. بیان از حمایت مسئولین و اطلاع رسانی دو نشریه «خیام نامه» و «فرّ سیمرغ» تقدیر کرد.

عباس کرخی، رئیس اداره ارشاد نیز این اتفاق خوب را نتیجه اعتماد مسئولین به جوانان از جمله مصطفی بیان دانست و ضمن تقدیر از پزشکانی که قریب به دو سال انجمن سیمرغ را حمایت می کنند، افزود: اینان نشان دادند که ذوق هنری به رشته تحصیلی و شغل نیست و همه باید تلاش کنیم نیشابور را به اندازه نام سیمرغ سربلند کنیم و جشنواره های مختلفی به این نام و نشان داشته باشیم.

دبیر انجمن سیمرغ نیز با شرح مختصری از ماجرای «سیمرغ عطار» شاه کلید حل بسیاری از مشکلات حال حاضر را همان حرکت جمعی که از زبان عطار آمده بود دانست. دکتر احمد آبادی سیمرغ انجمن را در آستانه زایش و فرزند آوری توصیف کرد و گفت: امیدوارم با این جمع خوبی که تشکیل شده و در حال گسترش است پرواز سیمرغ واری داشته باشیم.

در ادامه از احمد نجفی و بهاره ریاحی داوران مسابقه و نیز دکتر بیان، دکتر وجوهی و دکتر اسعدی به پاس حمایت های شان تقدیر شد و حُسن ختام برنامه معرفی برندگان جایزه ادبی به شرح زیر بود:

رتبه اول، داستان «بازی» به قلم معصومه دهنوی که از وی با تندیس، دیپلم افتخار و چاپ داستان در یکی از نشریات کشوری و نیز کارت هدیه ۳ میلیون ریالی تقدیر شد.

داستان «بیخوابی های نیمه شب» اثر زهره احمدیان رتبه دوم، داستان «عفت» اثر بنت الهدی امینیان مقدم رتبه سوم و داستان «نیاز» اثر سلیمان آهی رتبه چهارم نیز با لوح تقدیر و کارت هدیه ۴۰۰ هزار ریالی تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.