معاون وزیر آموزش و پرورش در نیشابور: دانش آموز اگر فقط درس بخواند به خودش و به جامعه ظلم کرده است

آزاده  مهدیار/

آغاز سی و پنجمین جشنواره مسابقات فرهنگی و هنری کل کشور در بخش پسران به میزبانی نیشابور با شور و انرژی دانش آموزان فعال در حوزه فوق برنامه مدارس، فضای متفاوتی را به اردوگاه سرسبز کشوری شهید رجایی در ارتفاعات شمال نیشابور بخشیده است.

تابستان مفرح دانش آموزان برگزیده فرهنگی و هنری کشور و اردوی سالانه آن ها هفته گذشته با حضور چهره های کشوری وزارت آموزش و پرورش مدیر کل فرهنگی و هنری وزارت آغاز شد.

مدیرکل فرهنگی آموزش و پرورش در آیین گشایش اردوی تابستانی دانش آموزان کشور خطاب به این نوجوانان پرشور با بیان این که حضور پر شور ما در این جمع مدیون شهدای میهن است، برای دولت تدبیر و امید آرزوی توفیق کرد و تصریح کرد: اگر مدیران و مسئولین ما با فرهنگ و هنر آشنا باشند ما به نقطه مطلوب رسیده ایم و اگر مشکلی در رسیدن به این مطلوب وجود دارد به گردن ما و به گردن دولت است که درست برنامه ریزی نکرده ایم. کوردلان بدانند که فرهنگ و هنر ما ریشه ما است و با همان خونی که از کشورمان دفاع کردیم از فرهنگ و هنرمان نیز دفاع خواهیم کرد.

علی اکبرزاده در رابطه با مسابقات فرهنگی و هنری دانش آموزی کشور در سال تحصیلی گذشته بیان کرد: بیش از ۷ میلیون شرکت کننده داشتیم که ۴ هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و نهایتا ۲۲۰۰ نفر در دو بخش دختران و پسران به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

در ادامه معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش با بیان این که دانش آموز ما باید جسارت سوال کردن داشته باشد، گفت: اگر دانش آموز فقط درس بخواند اول به خود ظلم کرده است و بعد به جامعه چراکه نمی تواند عنصر مفیدی برای جامعه باشد، در کشورهای پیشرفته هم برای پذیرش دانشجو، صرفا به دنبال معدل بالاها نیستند، بلکه دانشجو باید در دوران تحصیلی خود کار فوق برنامه هم انجام داده باشد، باید خدمتی به مردم بدون چشم داشت داشته باشد و صرف معدل بالا کارآمدی ایجاد نمی کند.

فیض افزود: هنر باید در راستای ارزش ها قرار گیرد و اهل هنر و فرهنگ باید خود را به یکی از جنبه های ارزشی متصل کنند.

 

 

فرماندار نیشابور ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان نونهال نیشابور، بیان داشت: امیدوارم این مسابقات موجب تدارم دوستی ها و تجربه های تان شود، برای شما دوری از خانواده، استقلال و کار جمعی تجربه بزرگی است.

سعید شیبانی افزود: توسعه ایران نیز الزاما با کار تیمی به سرانجام خواهد رسید و این اردو تمرینی برای یک کار تیمی است، امیدوارم از بخش های متعدد مذهبی و تاریخی نیشابور زیبا دیدن کنید و با خاطره ای خواش این شهر را ترک کنید و سلام و عرض ادب مردم نیشابور را به خانواده های خود برسانید.

امام جمعه نیشابور نیز در جمع دانش آموزانی کهاز نقاط مختلف کشور مهمان نیشابور هستند، اظهار داشت: هزینه کردن در حوزه فرهنگ سرمایه گذاری محسوب می شود و هنر و فرهنگ هم ابزار است و هم هدف و موجب شکوفا شدن استعدادهای دانش آموزان می شود

یعقوبی افزود: چهره های فرهنگی و ادبی و عرفانی ایران در آینده قطعا از میان شما دانش آموزان خواهند بود و حفظ فرهنگ و تمدن  ما به شما وابسته است.

گفتنی است مرحله نهایی مسابقاتفرهنگی دانش آموزان کشور در ۵ بخش هنرهای آوایی، ادبی و پژوهشی، هنرهای دستی و تجسمی، هنرهای نمایشی و فیلم کوتاه و رسانه و فضای مجازی برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.