معاون وزارت بهداشت در نیشابور: رشد علمی «علوم پزشکی نیشابور» مثال زدنی است

 

رضا میرابی- معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آیین گرامی داشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران برتر علوم پزشکی نیشابور، گفت: دانشکده علوم پزشکی نیشابور در سال گذشته رشد قابل ملاحظه ای در شاخص های مختلف پژوهشی داشته است.

دکتر رضا ملک زاده در این مراسم که صبح پنجشنبه، یازدهم بهمن ماه در ساختمان دیالیز مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی ۲۲ بهمن نیشابور برگزار شد، تصریح کرد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور اکنون با تدوین و انتشار بیش از ۱۰۰ مقاله پژوهشی در سال، در بین دانشگاه های علوم پزشکی مجاور خود، در رتبه های نخست قرار دارد.

وی با اشاره به روند مناسب دانشکده علوم پزشکی نیشابور در توسعه و پیشرفت علمی، خاطرنشان کرد: نیشابور ظرفیت های پژوهشی بسیاری دارد که امیدواریم با انسجام و تلاش بیشتر و بهره گیری از این ظرفیت ها، رشد بیشتر و سریعتر این دانشکده را در شاخص های مختلف شاهد باشیم.

او ضمن تبریک هفته پژوهش و ایام دهه فجر، افزود: یک سال پیش از انقلاب اسلامی تعداد کل مقالات علمی و پژوهشی ایران در مجلات بین المللی، ۶۷۰ مقاله بوده است. این تعداد اکنون با افزایش خیره کننده به ۵۱ هزار مقاله رسیده که همین پیشرفت، سبب درخشش ایران در بین تمام کشورهای منطقه شده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران اکنون با تدوین و انتشار ۲۲ درصد از تولیدات علمی کشورهای اسلامی، در سال های متمادی به عنوان پرچمدار تولید علم و رتبه نخست تولید علم در بین کشورهای اسلامی بوده است.

ملک زاده افزود:  ۱۰ درصد از کل اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور در وزرات بهداشت و درمان حضور دارند ولی میزان تولیدات علمی این وزارت، بیش از ۳۰ درصد از کل تولیدات علمی کشور است که این نشان از همت والا و تلاش مثال زدنی خانواده بزرگ وزارت بهداشت است.

رئیس شورای شهر نیشابور:

احداث پارک سلامت سالمندان، اقدامی موثر در افزایش نشاط اجتماعی

در ادامه حضور معاون وزیر بهداشت در نیشابور، رئیس شورای اسلامی شهر در نشست هم اندیشی اعضای شورای شهر با دکتر ملک زاده و نیز رئیس و معاونان دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: یکی از گروه های سنی که ۴۰ سال گذشته در شکل گیری انقلاب اسلامی نقش به سزایی داشتند، جوانان دیروز و سالمندان امروزند که حالا نشان دهنده بلوغ انقلاب اسلامی هستند. احداث پارک سلامت سالمندی می تواند اقدام مناسبی برای افزایش نشاط اجتماعی این افراد باشد.

هادی درودی با اشاره به روند ساخت پارک سلامت سالمندان نیشابور، افزود: این پروژه نمادی از اتحاد مردم و بدنه نظام است. نقش خیرین در پیشبرد روند احداث این پارک غیرقابل انکار است.

وی بیان کرد: از دانشکده علوم پزشکی نیشابور تقاضا داریم که روند احداث پارک سلامت سالمندی را به طور جدی پیگیری کنند و بدنه اداری شهرستان نیز تمام قد از این پروژه حمایت خواهدکرد.

این نشست هم اندیشی، صبح پنجشنبه، یازدهم بهمن ماه، با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزرات بهداشت، فرماندار، گرمابی نماینده نیشابور در مجلس و نیز رئیس و معاونان دانشکده علوم پزشکی نیشابور در محل سالن جلسات شورای شهر برگزارشد.

نماینده نیشابور در مجلس شورای اسلامی:

طرحی منحصر به فرد که در نیشابور احداث خواهد شد

نماینده مردم نیشابور در مجلس نیز در نشست هم اندیشی با معاون تحقیقات و فناوری وزرات بهداشت گفت: با توجه به اینکه میانگین سنی کشور بالاست، پارک سلامت سالمندی می تواند نقش قابل توجهی در افزایش سلامت و نشاط در سالمندان باشد.

حمید گرمابی افزود: با وجود مشکلات فراوانی که در حوزه بهداشت و درمان نیشابور وجود دارد، دانشکده علوم پزشکی نیشابور توانسته رتبه سی و ششم را دربین تمامی ۵۷ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور کسب کند. این نشان از تلاش بی شائبه پرسنل این دانشکده است.

وی خاطر نشان کرد: نیشابور در شاخص های بهداشتی مانند بیمارستان و تخت های بیمارستانی، عقب ماندگی دارد و با میانگین های کشوری فاصله دارد. امیدداریم این معضل با حمایت وزارت بهداشت و تلاش مجموعه اداری و شهروندان نیشابوری در سال های آتی مرتفع شود.

 

فرماندار نیشابور هم در این نشست هم گفت: بدنه اداری نیشابور هم پای دانشکده علوم پزشکی نیشابور از ساخت پارک سلامت سالمندی در شهرستان حمایت می کند.

سعید شیبانی بیان کرد: در سال های گذشته شاهد ارتقا و پیشرفت اساسی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان بوده ایم که به پاس این همت و تلاش، از مجموعه دانشکده علوم پزشکی نیشابور قدردانیم.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه امکانات و شاخص های درمانی نیشابور در بعضی موارد از میانگین کشوری پایین تر است که در این زمینه آماده همکاری با وزارت بهداشت در جهت بهبود امکانات و شاخص های بهداشتی و درمانی شهرستان هستیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.