معاون سیاسی استاندار: نتیجه انسداد فضای سیاسی، زیرزمینی شدن اعتراضات است

گرمابی: مردم حداقل اعتراضات شان را به وضع موجود بروز می دهند

چنارانی: به خون پدرم، نگفتم مدیران را جا به جا کنید

آزاده مهدیار/ جلسه شورای اداری شهرستان با حضور نوروزیان، معاون سیاسی-اجتماعی-امنیتی استاندار در حالی برگزار شد که  این معاون استاندار به دلیل شمول «قانون منع به کارگیری بازنشستگان»، استعفای خود را به استاندار تقدیم کرده است.

در این جلسه که روز دوشنبه، بیست و سوم مهر در فرمانداری نیشابور برگزار شد، معاون سیاسی-امنیتی استاندار، عمل جهادی و اقدام بسیجی مسئولان را در شرایط کنونی ضروری دانست و افزود: اگر هر اتفاقی می افتاد، گریبان مدیران را می گرفتیم وضع مان خیلی بهتر بود.

سود دشمن در تکصدایی شدن جامعه

نوروزیان افزود: الان دشمن دارد فضای روانی مردم را تحریک می کند، اگر به دنبال چوب لای چرخ گذاشتن باشیم و یک جناح را خارج کنیم و خودمان حاکم شویم فقط دشمن از این وضعیت سود می برد.

علیرضا نوروزیان ادامه داد: برخی ها طوری نشان می دهند که همه در دولت نفوذی هستند و کار نمی کنند، ولی کل نظام از این طرز صحبت ها و تفکرات ضربه می بیند.

وی خاطرنشان کرد: مردم باید احساس آزادی و مشارکت در سیستم را داشته باشند، چرا که انسداد فضای سیاسی منجر به زیرزمینی شدن اعتراضات خواهد شد و آسیب بیشتری وارد می کند.

در این جلسه، معاون استاندار و فرماندار نیشابور به پیاده روی اربعین و لزوم آمادگی دستگاه ها، نیز لزوم آمادگی ستاد بحران برای پیش بینی بارندگی و احتمال سیل اشاره کرد و در مورد نگرانی اهالی اردسمان برای تکرار سیل سال گذشته، گفت: قرار شده سیل بندی در نقاط آسیب پذیر به ویژه منطقه اردسمان تعبیه شود.

 شیبانی همچنین از جلسات هفتگی برای تنظیم بازار و مقابله با گران فروشی و کم فروشی خبر داد.

چنارانی: مانند این دوره، گیرتان نمی آید

صحبت های هاجر چنارانی، نماینده مردم در مجلس حاوی نکات متفاوتی بود.

وی که به روال معمول، لحظه به لحظه صدای ش بلندتر می شد، خطاب به مدیران دستگاه های اداری گفت: من برای همه ادارات کار کرده ام ولی مگر شهدا این جوری کار می کردند؟ نمی دانم چه خدماتی ارائه داده اند. اما یک روزی در این شهر، نمایندگان دائم در حال عزل و نصب بودند و نمی گذاشتند مدیران کار کنند؛ حالا چرا اتحاد ندارید؟

وی که عنوان جدیدی نسبت برای رویکرد سیاسی خود مطرح می کرد، گفت: من کِی به نام اصلاح طلب یا اصولگرا حرف زده ام؛ من همیشه گفتم یک «مستقلِ ارزشی» ام.

چنارانی با تکرار گفته هایی که پیش از این ناراحتی برخی مدیران شهر را در پی داشته بود، ادامه یافت.

در حاشیه جلسه پیشین شورای اداری، برخی حاضران به گفته های چنارانی خُرده گرفته و عنوان می نمودند که ایشان چطور خود را از صف دیگر مسئولان «استثنا» می داند و با مُبرّا دانستن خود از شرایط مدیریتی و سیاسی و مشکلات اقتصادی، صرفا با تذکربه «دیگر مسئولان» به آن ها  «هشدار» می دهد و دعوت به خدمت گزاری می کند.

هاجر چنارانی اما نشان داد که قصد ندارد از این شیوه بازی دست کشیده و بار دیگر در این جلسه اظهار داشت:  همه شما را به روز قیامت واگذار می کنم! به خون شهدا مدیون اید که برای مردم کار کنید. قرار است این شهر تکان بخورد؛ در عرصه خدمت، خادمین واقعی باشید. ستاد ناجای ما هنوز استیجاری است، این درد بود برای من، می خواستم بمیرم، با همکاری دکتر گرمابی و فرمانداری ۵ هکتار برای نیروی انتظامی گرفته ایم که انشاا… بودجه ساخت ش را هم می گیریم. خیلی جاهای دیگر همین طور؛ اما شما چه کار کردید؟

چنارانی افزود:  برای قدم هایی که برای شهرستان برنداشته اید مدیون اید، من به «خون خواهی خون پدرم از شما می خواهم خدمت کنید»! من روزانه بیش از ۳۰۰ نفر مراجعه کننده به دفترم دارم؛ بابا به خدا بچه ها گناه دارند، من فقط دو تا نیرو (در دفتر) دارم.

وی افزود: آقای فرماندار! دستور بدهید در ده گردشی ها مسئولین هم همراه ما بیایند؛ کارشناس شان می آید که هیچ اختیاری ندارد. چطور من نماینده باید در میان مردم باشم ولی شما نباشید؟ مگر پول بیت المالی که من می گیرم چقدر بیش تر از شما است؟

این نماینده مجلس مدعی شد: مثل این دوره گیر هیچ کدام تان نمی آید، هر کاری دوست داشتید کرده اید. وی در ادامه ادعا کرد: به خدا، به خون پدرم قسم؛ یک نفر را معرفی نکرده ام که در فلان اداره بگذارند یا مدیر فلان اداره باشد.

گرمابی: مردم اعتراض دارند، به آن ها حق بدهید

در ادامه حمید گرمابی، دیگر نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس از مردم ایران به عنوان مردمی نجیب یاد کرد که با وجود نارضایتی ها، حداقل اعتراضات شان نسبت به اوضاع اقتصادی را بروز می دهند.

 وی از اختصاص ۱۲هزار میلیارد تومان برای بسته های حمایتی به ۲۰ میلیون نفر از اقشار کم درآمد جامعه خبر داد و خطاب به مدیران اداری و مسئولان دستگاه ها که در جلسه حضور داشتند، تصریح کرد: دستگاه ها خواسته ها و مطالبات مردم را وحتی تندی مردم را با نرم خویی پاسخ دهند. باید به مردم در شرایط فعلی حق بدهیم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.