معاون سابق سیاسی سپاه در نیشابور برخی ها به «نفوذ» اعتقاد ندارند و دنبال پایان«مرگ بر آمریکا»هستند.سپاه می خواهد در مطبوعات عناصری داشته باشد؛آقایان نمی گذارند

 

24 (1)آزاده مهدیار/ فرهنگسرای سیمرغ نیشابور هفته گذشته میزبان  مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بود که به دعوت کانون بسیج فرهنگیان نیشابور برای سخنرانی دعوت شده بود.

یداله جوانی که پس از برکناری از معاونت سیاسی سپاه، اینک مشاور آیت اله سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه است، در گفته های ش دائما بر «عده ای» در داخل کشور اشاره داشت که به گفته وی دشمن را یاری می دهند و از خدعه و نیرنگ داخلی و خنجری که از پشت زده خواهد شد سخن گفت و آمریکا را مشکل بشریت و جهان اسلام دانست.

در ابتدای این نشست که روز دوشنبه دوم آذر ماه برگزار شد، عبدا… عجمی، مسئول کانون بسیج فرهنگیان، پس از معرفی مهمان برنامه تریبون را به «جوانی » سپرد.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان این که رجز خوانی های آمریکا در دهه اول انقلاب باعث شد عده ای از روی ضعف ایمان نگران شوند، افزود: ولی امام گفت آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. وقتی سفارت آمریکا تسخیر شد حیثیت آن آسیب دید و ابر قدرت بودن آن زیرسوال رفت.

جوانی افزود: دهه چهارم انقلاب برخی تلاش می کنند نگاه دیگری را در جامعه ترویج دهند و در این شرایطِ «نفوذ» به دنبال تغییر باورها و ارزش ها هستند.

سردار جوانی با بیان این که امروز هنگامه یارگیری است، اظهار کرد: امروز دشمن سعی می کند با ماهواره ها و اینترنت و فضای مجازی فرزندان تان را به سمت خود بکشاند و الان به این جمع بندی رسیده است که باید فکر ملت ما را عوض کند تا بتواند بر آن مسلط شود.

وی اشاره ای به کتاب برژینسکی، مشاور اسبق امنیت ملی آمریکا کرد که در آن آورده است: بعد از تسخیر سفارت آمریکا جهانیان منتظر واکنش آمریکا بودند اما پسر من از دانش آموزان مدرسه اش شنیده بود که آمریکا عرضه ندارد با ایران دعوا کند و همین گونه بود که کارتر پس از جلسه ای که با شورای امنیت داشت اعتراف کرده بود که ما هر کاری در قبال ایران انجام دهیم به ضرر ما است.

وی با بیان این که متاسفانه برخی تلاش می کنند که به تعبیر رهبری آمریکا را بزک و تطهیر کنند، ادامه داد: بعضی ها در رابطه با آمریکا به دنبال عبور از گذشته هستند و می خواهند دشمنی ها را به دوستی تبدیل کنند.

وی با اشاره به استفاده ۷۰ مرتبه ای رهبر انقلاب از کلمه نفوذ در سخنرانی ها اظهار داشت: عده ای سعی می کنند صحنه را به شکلی دیگر بیارایند و می گویند حالا که با آمریکا در زمینه هسته ای به توافق رسیده ایم پس می توانیم با آمریکا رابطه هم برقرار کنیم و با این رابطه مشکلات مان را حل کنیم؛ می گویند: تا کی «مرگ بر آمریکا» بگوییم؟ اینها تأکید دارند که اگر آینده و شغل خوب و نان می خواهیم باید دست دوستی به سمت آمریکا دراز کنیم. وی سپس ادامه داد: آیا این ها خدعه و نیرنگ نیست؟ آیا اینها نمی خواهند جوانان ما را دچار مشکلات محاسباتی کنند تا آمریکا از پشت به ما خنجر بزند؟

این مقام نظامی افزود: مذاکره ای و برجامی و توافقی انجام گرفته است ولی نگرانی اینجا است که وقتی سپاه پاسداران که فلسفه وجودی اش داشتن چشمان باز و رصد کردن حرکات دشمن است در شبکه اطلاعاتی دشمن با اشراف اطلاعاتی ورود پیدا می کند و می خواهد عناصری در عرصه مطبوعات داشته باشد و عوامل نفوذی را شناسایی کند اما به جای این که مسئولین تحسین کنند طوری برخورد می کنند که گویا سپاه اشتباه کرده است و از صحبت ها این گونه بر می آید که برخی آقایان اصلا به نفوذ اعتقادی ندارند.

جوانی با بیان اینکه در سال ۸۸ پیچیده ترین و شکننده ترین توطئه علیه نظام و انقلاب انجام شد، افزود: اما برخی ها اصلا به فتنه اعتقادی نداشتند و هنوز هم برخی ها اعتقادی ندارند. این نشان می دهد تشخیص حق و باطل، راه از بیراهه کار آسانی نیست.

وی ادامه داد: الان ایران به سطحی از قدرت نظامی رسیده است که هیچ قدرتی جرئت حمله با ایران را ندارد.

جوانی باز هم نقبی به تاریخ زد و گفت: سال ۵۸ زمانی که با آمریکا قطع رابطه کردیم، آقای بازرگان و ملی گراها نگران شدند ولی امام خوشحال بودند و حالا بعد از سه دهه می توان فهمید که این رابطه به نفع گرگ و به ضرر میش است.

وی با بیان این که متاسفانه عده ای در داخل دشمن را یاری می کنند و در جبهه خودی به نفع دشمن عمل می کنند، تصریح کرد: در حالی که برخی نیروهای ارزشی و انقلابی اجازه سخنرانی در دانشگاه ها را ندارند می بینیم یک استاد لائیک، غرب زده و لیبرال دانشگاه تهران این امکان را دارد که راه بیفتد از این دانشگاه به آن دانشگاه و بگوید: در طی این سی و چند سال، هیچ مسئله ای به اندازه آمریکا ستیزی تیشه به ریشه منافع ملی ما نزده است. آیا بهتر از این می شود رهبری و امام و انقلاب را محکوم کرد؟ همین آقا گفته است برجام باید پایان مرگ بر آمریکا باشد.

این مقام نظامی ادامه داد: دیگری می گوید تنها راه قرار گرفتن ایران در مدار توسعه، آشتی کردن با دنیا و با آمریکا است. باید حواس مان جمع باشد که آمریکایی، مشکل بشریت و جهان اسلام است، به راه حل مشکلات ما تبدیل نشود.

جوانی همچنین با تأکید بر به گفته وی جنگ اقتصادی حال حاضر در ایران، از لزوم به کارگیری تفکر بسیجی در مدیریت کشور سخن گفت و اضافه کرد: برخی مشکلات ما فقط با روی آوردن به مدیریت بسیجی قابل حل است و اگر در زمینه اقتصادی با وجود تأکید بر اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی هیچ اتفاقی نمی افتد به خاطر این است که از افراد با روحیه بسیجی در مسئولیت های کشور استفاده نمی شود و باید کارها در مجموعه های کشور به بسیجیان واگذار شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.